Ścieki płyną do Zatoki Puckiej. Wojewoda uspokaja, że nie trzeba zamykać plaż

Pucki sanepid zaapelował o powstrzymanie się od kąpieli w Zatoce Puckiej, w rejonie Pucka. Wydany w środę komunikat ma związek z informacją o awarii kolektora tłocznego Władysławowo - Oczyszczalnia Swarzewo i wypompowywaniu ścieków bezpośrednio do Zatoki.

Z informacji uzyskanych z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku wynika, że do awarii rurociągu tłocznego między przepompownią  we Władysławowie a oczyszczalnią ścieków w Swarzewie doszło w nocy do awarii, a nieczystości rowem awaryjnym zaczęły płynąć bezpośrednio do Zatoki Puckiej.

Z informacji tych wynika, że kontrolę w Spółce Wodno-Ściekowej "Swarzewo" rozpoczął Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku. Zostały pobrane próbki wody z Zatoki. Będą one badane przez Centralne Laboratorium Badawcze oddział Gdańsk.

"Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców. Nie ma konieczności zamykania plaż, a ilość ścieków, która trafi do Zatoki Puckiej to zaledwie 3 procent tego, co wpadło do zatoki po awarii w Gdańsku (w maju 2018 r. – PAP). Prace naprawcze powinny być zakończone w środę wieczorem. Sytuacja będzie monitorowana przez służby tak, by na bieżąco poznać skutki dla środowiska naturalnego" - w przeciwieństwie do sanepidu twierdzi z kolei wojewoda pomorski Dariusz Drelich

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Ścieki płyną do Zatoki Puckiej. Wojewoda uspokaja, że nie trzeba zamykać plaż
Zaloguj się
  • ojabol

    Oceniono 1 raz 1

    Pani Dulkiewicz za bardzo przejela sie losem Polski, Westerplatte, Solidarnoscia i innymi rzeczami jak wolanie do Klamczuszka zamiast zajac sie swoimi sprawami w miescie w ktorym zostala wybrana aby wykonywac zadania i spelniac obowiazki wobec mieszkancow. Zreszta ta sama droga poszli prez. Poznania, Lodzi, i innych miast. ZAJMIJCIE SIE TYM DO CZEGO ZOSTALISCIE POWOLANI drodzy przedstawiciele spoleczenstwa a nie szukacie mozliwosci windowania sie wyzej kosztem mieszkancow.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Spoleczka oczywiscie miejska rodzinna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX