Upały dokuczają również zwierzętom. Pamiętajmy o ptakach, dzikich kotach, jeżach

Wysokie temperatury dają się we znaki nie tylko ludziom, też zwierzętom. Najłatwiej im pomóc zapewniając dostęp do wody i cienia. Warto też zmienić nawyki dotyczące spacerów.
Zobacz wideo

Jak podkreśla Anna Jaroszewicz, kierowniczka białostockiego schroniska dla zwierząt, upał braciom mniejszym doskwiera tak samo jak ludziom. - Nie chodzi tylko o pieska czy kotka, którego mamy w domu, o krówkę czy konika, ale pamiętajmy też o ptakach, które żyją wśród nas, o dzikich kotach, które mieszkają na osiedlu, o jeżach, które są przecież chronione w Polsce - tłumaczy Anna Jaroszewicz.

Dlatego warto wystawić miskę ze świeżą wodą na trawniku czy w parku. I oczywiście dbać o to, by domowi pupile mieli do wody ciągły dostęp. Należy też unikać najostrzejszego słońca. - Nie wychodźmy w środku dnia na długi spacer. Jeżeli już musimy iść na spacer ze swoim zwierzęciem, to niech to będzie krótki spacer. Dłuższe spacery zarezerwujmy sobie na rano albo na wieczór, wtedy, kiedy te temperatury są bardziej znośne - dodaje Jaroszewicz. 

Nie wolno natomiast zabierać psa czy kota samochodem na zakupy. Tymczasem prognoza na najbliższe dni to temperatury między 28 a 33 stopnie Celsjusza. 

TOK FM PREMIUM