Mrowiny. Śmierć 10-latki. Policja prosi o kontakt świadków

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje w sprawie śmierci 10-latki z Mrowin i pomóc w ujęciu sprawcy - poinformował w piątek rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski. Wstępne oględziny ciała 10-latki świadczą o tym, że została ona zamordowana.

Jak przekazał w piątek rzecznik dolnośląskiej policji nadkom. Krzysztof Zaporowski nad sprawą pracują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami ze Świdnicy. Dodał, że wszystkie działania wykonywane przez policjantów prowadzone są pod nadzorem prokuratury. - Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją. Szczególnie prosimy o kontakt osoby, które poruszały się w czwartek samochodem z rejestratorem jazdy na trasie Imbramowice - Pożarzysko, Pożarzysko - Siedlimowice, Imbramowice - Domanice i Mrowiny - Pożarzysko - apeluje policja.

>> CZYTAJ TAKŻE: Poszukiwania 10-letniej dziewczynki przerwane. Znaleziono zwłoki, prokuratura mówi o morderstwie

Mrowiny. Znaleziono ciało 10-latki 

Ciało dziewczynki znaleźli w czwartek w lesie, w okolicy miejscowości Imbramowice, przypadkowi ludzie. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki oddalone jest kilka kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie w czwartek zorganizowano poszukiwania 10-letniej dziewczynki, która wyszła ze szkoły, lecz nie wróciła do domu. 

Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin powiedział PAP, że wstępne oględziny ciała 10-latki świadczą, że została ona zamordowana. - Ślady na ciele świadczą o udziale osób trzecich w śmierci dziecka - powiedział prokurator.

Dodał, że w piątek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. - Po sekcji będziemy znali szczegóły tego jak, mogło dojść do zabójstwa - powiedział prokurator.

DOSTĘP PREMIUM