Pol'and'Rock. Do Kostrzyna pojadą dodatkowe pociągi z Pomorza Zachodniego

Marszałek Olgierd Geblewicz podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych pociągów, które dowiozą uczestników z Pomorza Zachodniego. Będą to pociągi relacji Koszalin - Kostrzyn i powrotny Kostrzyn - Kołobrzeg.
Zobacz wideo

- Mam nadzieję, że chociaż trochę uda nam się pomóc z dojazdem na festiwal. Dla wielu osób to wydarzenie, na które czekają cały rok. Wbrew pozorom nie jest to tylko młodzież. Sam wspominam swoją wizytę na festiwalu bardzo miło - w informacji prasowej przekazał marszałek Olgierd Geblewicz

Dodatkowe połączenia to dodatkowy przyspieszony pociąg regionalny relacji Koszalin – Kostrzyn, który ułatwi dotarcie na festiwal oraz powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg. Szczegółowy rozkład godzinowi zostanie podany bliżej festiwalu.

Marszałek uzgodnił z Zachodniopomorskim Oddziałem Przewozów Regionalnych wzmocnienie o dodatkowe składy czterech par pociągów stałego kursowania  na trasie Szczecin Główny - Kostrzyn, a także uruchomienie w dniach festiwalu dwóch par pociągów dodatkowych na trasie Szczecin Główny - Kostrzyn - Szczecin Główny.

31 maja Jerzy Owsiak poinformował o odmowie udostępnienia dodatkowych pociągów przez spółkę Przewozy Regionalne z okazji festiwalu Pol'and'Rock. - Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała - mówił wtedy Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP w opublikowanym oświadczeniu. Spółka z kolei swoją decyzję tłumaczyła stratami, które w ubiegłych latach przyniosła jej obsługa festiwalu - podróżni mieli dokonywać strat, wymagających napraw. Pol'and'Rock Festival to impreza znana wcześniej jako Przystanek Woodstock.

TOK FM PREMIUM