Znaleziono ciało pilota samolotu, który na pokazie lotniczym wpadł do Wisły

Z wraku samolotu Jak-25, który wpadł w sobotę do Wisły, wydobyto ciało pilota. Lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził jego zgon - podał rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

- Ciało pilota wydobyto z wraku. Ze względu na obrażenia, jakie miał pilot, odstąpiono od czynności ratowniczych. Lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon pilota - powiedział PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku Edward Mysera.

Pilot przyleciał na pokazy lotnicze z Niemiec; według przedstawicieli organizatora imprezy był on wcześniej pracownikiem Lufthansy.

Płock. Samolot wpadł do Wisły

Do tragicznego wypadku doszło podczas VII Pikniku Lotniczego w Płocku. W trakcie przelotu nad Wisłą, maszyna spadła do rzeki, blisko jej lewego brzegu, na wysokości dzielnicy Radziwie.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, w tym płetwonurkowie ze straży pożarnej. - Z informacji, które posiadamy od kierownika pokazu, w samolocie znajdował się tylko pilot. Na miejscu są służby zabezpieczające imprezę masową i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Trwa akcja ratunkowa - mówił chwilę po wypadku Edward Mysera, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

>> CZYTAJ TAKŻE: Podczas pokazów lotniczych samolot spadł do rzeki. Trwa akcja ratunkowa

Niemiecki pilot na pokładzie

Pilot grupy pokazowej Cellfast Team z Krosna Tomasz Buszewski podał, że samolot, który spadł, to Jak-52 z niemieckim pilotem ma pokładzie.  

- Samolot wykonywał korkociąg, w zasadzie początek wiązanki akrobacyjnej. Pilot nie wyprowadził Jaka-52 z tej figury i uderzył w wodę - zaznaczył. Dodał, iż na razie nie ma informacji, czy rozpoczęty w sobotę VII Płocki Piknik Lotniczy będzie kontynuowany. - Wracam na lotnisko, tam będą podejmowane decyzje. Prawdopodobnie będziemy wracali do domu - dodał Buszewski.

Wrak samolotu został odnaleziony przez strażaków chwilę przed godziną 13. Przed 14 natomiast poinformowano o znalezieniu ciała pilota.

VII Piknik Lotniczy w Płocku powrócił po kilku latach przerwy do tego miasta. Impreza, w której zaplanowano pokazy ok. 40 maszyn, rozpoczęła się w sobotę przed południem i miała potrwać o niedzieli. Po wypadku pokazy wstrzymano.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM