Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Nie żyje pięć osób

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka w powiecie wrocławskim samochód osobowy wjechał pod pociąg. Nie żyje pięć osób.

Jak przekazał w sobotę PAP st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną 19 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej pod Wrocławiem.

- Samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg, w pojeździe podróżowało pięć osób, niestety wszystkie poniosły śmierć na miejscu - powiedział. W pociągu podróżowało około 200 osób. Żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracuje policja oraz straż pożarna.

Rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował, że okoliczności zdarzenia wyjaśnia na miejscu specjalna komisja. - Odtworzony będzie też monitoring, który jest na tym przejeździe. Według wstępnych informacji, sygnalizacja świetlna działała - przekazał.

Poinformował też, że w związku z wypadkiem zorganizowano zastępczą komunikację autobusową dla przewozów regionalnych na odcinku Kąty Wrocławskie - Imbramowice. Uruchomione zostały też autobusy dla pociągów dalekobieżnych pomiędzy Jelenią Górą a Wrocławiem.

- Informacje o zmianach w komunikacji są przekazywane na stacjach i przystankach. Przywrócenie ruchu będzie możliwe po zakończeniu prac policji i prokuratora na miejscu zdarzenia - powiedział rzecznik.

O zdarzeniu jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.

DOSTĘP PREMIUM