Zarzut molestowania seksualnego nieletnich dla księdza z Pawonkowa. Sąd zdecydował o areszcie

Zarzut popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym, m.in. dopuszczania się tzw. innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej, usłyszał ksiądz z Pawonkowa w powiecie lublinieckim na Śląsku. Waldemar C. został aresztowany na trzy miesiące.
Zobacz wideo

W czwartek przeszukano mieszkanie Waldemara C. Został zabezpieczony sprzęt komputerowy, który teraz zbada biegły z zakresu informatyki. Tego samego dnia zatrzymano księdza.

- Temu mężczyźnie prokurator przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym. Jeden zarzut dotyczy dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec małoletniego w wieku poniżej 15 lat; inne dotyczą dopuszczenia się innych czynności seksualnych na skutek nadużycia stosunku zależności oraz prezentowania małoletnim poniżej 15 lat treści pornograficznych - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień złożonych przez księdza. Nie wiadomo, czy przyznał się do winy. Śledczy nie podają też, kto zainicjował śledztwo.

Ksiądz z Pawonkowa z zarzutami molestowania seksualnego nieletnich

W sobotę do sądu w Lublińcu trafił wniosek o aresztowanie podejrzanego, który prokuratura motywowała grożącą podejrzanemu surową karą i obawą, że może on wpływać na zeznania świadków. Sąd Rejonowy w Lublińcu podzielił tę argumentację i zastosował ten środek zapobiegawczy.

O zarzutach i aresztowaniu księdza poinformowało wcześniej Radio Zet, które podało nieoficjalnie, że podejrzany jest proboszczem parafii w Pawonkowie.

DOSTĘP PREMIUM