Związkowcy z JSW piszą list do prezesa Kaczyńskiego. "Czy uważa pan, że kupi się naszą lojalność premią?"

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej piszą list do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w związku z odwołaniem Daniela Ozona ze stanowiska prezesa. Powołują się na poparcie, jakiego pracownicy spółki mieli PiS udzielić w wyborach do Europarlamentu.
Zobacz wideo

W liście do załogi zarząd spółki uspokaja, że spółka w dalszym ciągu będzie działać efektywnie i w oparciu o najwyższe standardy. W to jednak nie wierzą związkowcy, którzy odwołanego prezesa Daniela Ozona uważali za gwaranta stabilnej sytuacji finansowej firmy. - To jest człowiek, który broni pieniędzy firmy przed zakusami - mówi szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek. Zakusy ma czynić rząd, który miałby przeznaczyć pieniądze spółki na inne niż jej działalność cele. Wśród nich są - wedle związkowców: blok energetyczny w Ostrołęce, polski samochód elektryczny czy ostatnio odkupienie od Taurona kopalni Brzeszcze. 

Ministerstwo Energii wyraźnie temu zaprzecza. Rada Nadzorcza Spółki w komunikacie jako powód odwołania prezesa podaje między innymi wydatki na wyjazdy służbowe. 

Związkowcy w przyszłym tygodniu spotykają się też z zarządem JSW w sprawie nagród. Dziś jednak domagają się dymisji ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, a także przedstawicieli rady nadzorczej z jego nadania, którzy - ich zdaniem - chcą przeznaczyć pieniądze firmy na cele niezwiązane z jej działalnością. W tej sprawie napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego. Piszą też pismo do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Powołują się w nim m.in. na zwycięstwo PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak podkreślają, kamyczek do niego dołożyli również pracownicy JSW. "Teraz naszych rodaków czekają jesienne wybory do Sejmu i Senatu. To w nich rozstrzygać się będzie przyszłość Polski i dalsze losy dobrej zmiany. Ale równocześnie toczy się bitwa o przyszłość JSW S.A. i jej dalsze losy" - czytamy w liście, do którego treści dotarła reporterka TOK FM Daria Klimza. Związkowcy pytają również, czy prezes PiS uważa, że "kupi się ich lojalność premią po to, aby po wyborach dokonać zamachu na fundusz stabilizacyjny JSW S.A.". "Jako prezes Partii Prawo i Sprawiedliwość, na czele której ma Pan zaszczyt stać, wie Pan, że wiarygodność i zaufanie jest rzeczą bezcenną" - podkreślają przy tym związkowcy. 

Tydzień temu górnicy z JSW przyjechali do Warszawy, by protestować przeciwko planom odwołania Daniela Ozona ze stanowiska prezesa spółki. Mimo ich manifestacji Ozon stanowisko stracił. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Związkowcy z JSW piszą list do Jarosława Kaczyńskiego. A zarząd spółki pisze do załogi
Zaloguj się
 • tompyt

  Oceniono 19 razy 17

  Można was kupić, bez problemu. Ten człowiek nazwał was zakamuflowaną opcją niemiecką a wy wylizujecie mu odbyt. Reszta kraju brzydzi się wami, szmalcownikami, sługusami Putina.

 • krytek-7

  Oceniono 21 razy 17

  Kopidoly uwierzyly jak Falenta.Pomimo ze im pisiory pozamykaly kopalnie (Makoszowy i Krupinski),sa nadal wierne.
  Co sie jeszcze musi wydarzyc,zeby nawiedzone gupieloki oprzytomnialy?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 15 razy 15

  Niech sobie związkowcy za dużo nie wyobrażają. Kaczyński już sobie na pewno zapisał nazwiska protestujących, po wyborach wyśle do nich Ziobrę.

 • tani_dran

  Oceniono 14 razy 14

  Oczywiscie że się kupi. A ile chcecie tym razem?

 • sw.stefan

  Oceniono 12 razy 12

  Haha,was to można kupić za 500 jak zwykłą dziwkę, jak z mszą to jest zniżka pewnie do 350...

 • curious

  Oceniono 12 razy 12

  Górnicze qrwy przypominają alfonsowi, że zrobiły mu fajnego loda i usiłują negocjować. Górnicy zapominają, że alfons z qrwami negocjuje tylko leje je w pysk.

 • unixyz

  Oceniono 12 razy 12

  A dlaczego do posla pisza a nie do premiera, dziwny jest ten kraj......

 • mcguirre

  Oceniono 9 razy 9

  Naturalnie, że się kupi. Jesteście sprzedajni jak... Całe te wasze związki o kant dudy można rozbić.

 • js08836

  Oceniono 9 razy 9

  Czy was związkowców można kupić ? Tak można co udowodniliscie wielokrotnie. Podwyżki i przywileje to wasz oręż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX