Prokuratura w sprawie Grobu Pańskiego w Płocku: Katolik nie może umyślnie obrazić uczuć innego katolika

Katolik nie może umyślnie obrazić uczuć religijnych innego katolika - w taki sposób prokuratura uzasadniła odmowę wszczęcia postępowania w sprawie Grobu Pańskiego w kościele w Płocku.
Zobacz wideo

Zawiadomienie złożył mieszkaniec Gdańska urażony tym, że tamtejszy proboszcz stworzył instalację ostrzegającą przed LGBT i gender, zestawiając te hasła z grzechami. Prokuratura nie doszukała się czynu zabronionego, jak czytamy w uzasadnieniu - proboszcz wyraził tylko swoje stanowisko.

- Ksiądz wtrąca do Kościoła znieważanie innych grup społecznych. Ja jako katolik widzę w tym znieważenie, bo Chrystus nie takie rzeczy głosił, tylko miłość dla bliźniego i dla mnie to jest znieważenie obiektu kultu religijnego - uważa pan Andrzej, autor zawiadomienia, który nie chce się z tym zgodzić.

Zdaniem prokuratury teza, że katolik, a zwłaszcza ksiądz, świadomie obraża uczucia religijne innych katolików, jest irracjonalna, z kolei na nieświadome obrażanie paragrafu nie ma. - To jest dla mnie irracjonalne, bo to jest immunitet dla katolików. To po co ten przepis, jeżeli katolik nie może znieważyć obiektu kultu? - pyta pan Andrzej. 

Sprawa będzie miała dalszy ciąg, pan Andrzej zapowiada bowiem zażalenie na decyzję prokuratury.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (107)
Grób Pański w Płocku. Prokuratura nie wszczyna postępowania
Zaloguj się
 • stfur0000

  Oceniono 21 razy 19

  Bardzo mi się podoba taka interpretacja :). Jako katolik (niestety) mam w takim razie wolną rękę i ch... mi możecie zrobić :)

 • dornjuan

  Oceniono 20 razy 18

  Czy można poznać imię i nazwisko tego tuza nauk prawniczych ? Jako prokurator jest osobą publiczną i jego dane osobowe nie są chronione. Abstrahując od tego przypadku jestem obecnie wstrząśnięty, że wśród nas żyło i żyje tyle osób o mentalności bolszewików mimo, że od końca II WŚ minęło tyle lat. W Polakach jest jednak coś obrzydliwego, ta partyjna służalczość, która pojawiła się po 1945 i wróciła w 2015r. Okropny kraj.

 • takaprawda2015

  Oceniono 17 razy 15

  Czyli katolik nie może umyślnie zgwałcić innego katolika.
  To dlatego księża katoliccy są bezkarni.

 • ri-pi

  Oceniono 16 razy 14

  Bardzo fajne i praktyczne uzasadnienie. Teraz mogą mi skoczyć na kalafiora bo mam wykładnie prokuratury jak się bronić . Hulaj duszy piekła nie ma . A tak nawiasem mówiąc bardzo mi się podoba ta żydówka Maryja surogatka która urodziła Józefa i pozostała dziewicą w koronie tęczowej.

 • sobieryba

  Oceniono 13 razy 13

  Czyli wystarczy powiedzieć że się jest katolikiem ? Czy maja jakiś "wykrywacz"?

 • mejerewa

  Oceniono 17 razy 13

  Czyli katolicy i księża nie mogą nikogo obrazić. Sami natomiast czują się obrażani nieustannie i domagają się za to najsurowszych kar.
  Kafka.

 • jack_flash

  Oceniono 11 razy 11

  Nie takie rzeczy ksiądz może robić w tym kraju i prokuratura moze mu najwyżej stułę ucałować.

 • justas32

  Oceniono 14 razy 10

  Czyli jeżeli jakiś katolik stwierdzi że wszyscy katolicy to idioci a wszyscy księża to zboczeńcy - to nie może tym urazić żadnego innego katolika. Ciekawe ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX