Ponad 212 tys. złotych na wakacje dla dzieci nauczycieli. Pieniądze zabrano dzięki aukcji dzieł sztuki

Kilkadziesiąt prac współczesnych artystów i ponad 212 tys. złotych. Pieniądze z aukcji, którą przeprowadzono z inicjatywy Andy Rottenberg, będą przeznaczone na kolonie dla nauczycieli, którzy strajkowali.
Zobacz wideo

W sumie udało się zebrać 212600 złotych. Najwięcej zapłacono za pracę Jerzego Skolimowskiego - 20 tys. złotych oraz Andrzeja Nowackiego - 19 tys. złotych.

Aukcja to element akcji wsparcia dla nauczycieli, którzy brali udział w strajku, prowadzonej przez Społeczny Komitet #wspieramnauczycieli.  W jego skład wchodzą między innymi: prof. Maria Janion, Olga Tokarczuk, prof. Adam Strzembosz, Zbigniew Hołdys i Paweł Pawlikowski. Zebrane dzięki aukcji pieniądze podzielone zostaną przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, pod nadzorem Społecznego Komitetu #wspieramnauczycieli.

Przypomnijmy, że w czasie strajku nauczycieli zorganizowano zbiórkę na fundusz strajkowy. W ten sposób udało się zebrać ponad osiem milionów złotych. Pieniądze będą rozdzielane w czasie wakacji.

Ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych trwał od 8 do 27 kwietnia. Uczestniczyli w nim członkowie ZNP, Forum Związków Zawodowych, część nauczycieli należących do Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność oraz nauczyciele niezrzeszeni.

Związkowcy zapowiadają, że po wakacjach strajk może być kontynuowany.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM