Mrowiny. Drugi zarzut dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Wyciekło zdjęcie 22-latka

22-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 10-letniej dziewczynki w Mrowinach postawiono dwa zarzuty: dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie - powiedział we wtorek na konferencji prasowej Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
Zobacz wideo

- Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że było to zabójstwo zaplanowane i przygotowywane już od jakiegoś czasu –- mówił prokurator.

Czytaj także: Mrowiny. Zabójca 10-letniej Kristiny był zakochany w jej matce i o nią zazdrosny

Jak poinformował, mężczyzna przyznał się do drugiego zarzutu – podżegania do zabójstwa. - Potwierdził tę informację, która wskazywała na jego rolę. Natomiast nie przyznał się do samego zabójstwa – powiedział.

Będzie wniosek o areszt

Prokurator Pindera podczas konferencji prasowej w Świdnicy powiedział, że podejrzany o zabójstwo 10-latki złożył wniosek o zapoznanie się aktami sprawy. - Po tym wniosek o tymczasowe aresztowanie zostanie złożony do sądu. Termin zatrzymania podejrzanego upływa o godzinie 14, do tego czasu wniosek zostanie złożony do Sądu Rejonowego w Świdnicy - powiedział prokurator.

Dodał, że sąd będzie miał 24 godziny na rozpatrzenie wniosku. - We wniosku znajdują się zarzuty oraz wszystkie okoliczności wskazujące na potrzebę tymczasowego aresztowania. Podnoszona jest kwestia szkodliwości czynu, obawa, że podejrzany będzie się ukrywał, zwłaszcza że mamy ustalenia wskazujące, że próbował zacierać ślady - mówił prokurator.

Wyciekło zdjęcie podejrzanego

W internecie pojawiło się zdjęcie, które ma przedstawiać wizerunek podejrzanego. Pod postem z fotografią pojawiały się komentarze nawołujące do przemocy, a nawet linczu. Prokurator Pindera powiedział, że widział zdjęcie. - Wygląda na to, że nie zostało zrobione u nas, tylko wcześniej w dniu zatrzymania sprawcy. Komenda Wojewódzka Policji wszczęła postępowanie w tym zakresie. Prokuratura podejmie stosowne kroki, będzie osobna sprawa - zapowiedział prokurator. 

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Mężczyzna przyznał się do winy

Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Ciało Kristiny znaleziono w czwartek około godziny 17 w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze. Dziewczynka w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny, od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

TOK FM PREMIUM