"Marzenia? Nie zawsze się spełniają" - lubelska kurator oświaty do podwójnego rocznika

Nie będzie problemów z miejscami w szkołach dla podwójnego rocznika - zapewnia lubelska kuratorium oświaty. I proponuje dojazdy z Lublina do liceum w Bychawie czy w Piaskach. Czyli ponad 20 km w jedną stronę.
Zobacz wideo

Na 726 751 absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych czeka 828 977 miejsc w szkołach średnich w całym kraju - wynika z informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. MEN twierdzi, że miejsc w szkołach średnich wystarczy dla wszystkich chętnych.

Identyczny przekaz płynie z kuratoriów, m.in. od lubelskiej kurator oświaty Teresy Misiuk, która przekonuje, że przygotowano wystarczającą liczbę miejsc. Tyle tylko, że spora część uczniów - w związku z podwójnym rocznikiem - nie dostanie się tam, gdzie by chciała. To oznacza, że owszem, miejsca dla nich będą, ale… na przykład w innych miejscowościach.

Pani kurator o rekrutacji: "Marzenia? Nie zawsze się spełniają"

Kurator Teresa Misiuk przekonuje, że szkoły pod Lublinem mają świetną kadrę i bardzo dobre warunki lokalowe. Pytana przez nas, co chciałaby powiedzieć uczniom z podwójnego rocznika tuż przed ogłoszeniem wyników rekrutacji, odpowiedziała, że to prawdopodobnie pierwszy ważny egzamin w ich życiu i że życie to nie same sukcesy, ale też porażki. - To jest pewnie pierwszy, poważny moment w życiu każdego młodego człowieka, kiedy marzenia stykają się ze światem realnym. Nie zawsze jest tak, że te marzenia się spełniają - argumentowała lubelska kurator oświaty.

Przywołała przy tym przykład z własnego doświadczenia zawodowego. Jak mówiła, miała uczennicę, która nie dostała się do wybranego przez siebie gimnazjum - musiała pójść do innego, skończyła je, potem poszła na studia, a dziś jest na stażu w USA. - Każda szkoła jest zobowiązana do tego, by zapewnić każdemu uczniowi najbardziej optymalne warunki edukacji - takie, które pozwolą mu się odnaleźć czy to na kolejnym etapie kształcenia, czy w miejscu pracy - dodała Misiuk.

Podwójny rocznik szansą dla szkół w małych miejscowościach?

Zdaniem pani kurator, obecna sytuacja związana z podwójnym rocznikiem to szansa dla wielu szkół, w tym w małych miejscowościach oraz pracujących w nich nauczycieli - szkół, które do tej pory miały problem związany z niżem demograficznym. - To jest jednak przede wszystkim bardzo poważna szansa dla ucznia, który tam trafia, bowiem odnajdują się tam uczniowie m.in. o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Cały czas apelujemy, by rodzice wspólnie z dziećmi świadomie dokonali wyboru szkoły, która jest odpowiednia dla ich dziecka, uwzględniając jego predyspozycje, zainteresowania, plany, marzenia - dodała Misiuk. Oficjalne wyniki rekrutacji będą 4 lipca

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (47)
"Marzenia? Nie zawsze się spełniają" - lubelska kurator oświaty do podwójnego rocznika
Zaloguj się
 • Dariusz ******

  Oceniono 21 razy 21

  Kolejny pisowski młot. Wzorem swojej byłej szefowej: na zewnątrz wypacykowana gęba, a wewnątrz głuchy odgłos pustostanu. Arogancja pisowski hołoty wyźsza od Kilimandżaro.

 • ar.co

  Oceniono 17 razy 17

  Tak jest, drodzy uczniowie! "Marzenia nie zawsze się spełniają..." a PiS już starannie zadbał, żeby akurat wam się nie spełniły.

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 12 razy 12

  Pisowski idiotyzm w pełnej krasie - to widać,słychać i czuć.

 • justas32

  Oceniono 9 razy 9

  Połowa z was dzieciaczki nie trafi na studia - bo Pani Minister musiała się wykazać że niby coś robi. Wasze marzenia dzieciaczki nie zawsze się spełniają. Ich - zawsze ...

 • lina555

  Oceniono 8 razy 8

  O Boże, skąd tylu idiotów na ważnych stanowiskach? Mieszkasz dajmy na to na Wileńskiej i zasuwasz do Bychawy! Oni w d...e mają naród, ale ludzie o tym nie wiedzą, bo "pincet plus" dostali, a na Lubelszczyźnie takich zadowolonych dostatek!!!

 • Anna Skowron

  Oceniono 8 razy 8

  No jednak sa loj..bani i to do 1000+
  No kopnięte babsko .może by tak zaczęła na powr?t s..ać za stodałą .
  No nie da się juz nawet czytac internetu ,nok to co piszą i co się dzieje nawet nie wymyuślilby chłop pańszczyżniany
  Młoty .Młoty Młoty

 • jael53

  Oceniono 7 razy 7

  Jak rozumiem, dzieciaki i rodzice mają jeszcze dziękować Umiłowanym Władcom za tę "szkołę życia".

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 7

  Szanowna opozycjo na waszym miejscu ten tekst już bym brał na transparenty i krzyczał dzień i noc jak traktuje ludzi i dzieciPZPR PiS.

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 7 razy 7

  kolejna pisobolszewicka IDIOTKA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX