Premier: poleciłem przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą

W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą poleciłem ministrowi infrastruktury przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

"Po rozmowie z Joachimem Brudzińskim i minister Elżbietą Witek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem ministrowi Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce" - poinformował Morawiecki na Twitterze.

"Będzie on także zabezpieczony przez służby podległe MSWiA" - dodał szef rządu.

W Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia odbędzie się festiwal Pon'and'Rock organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Impreza każdego roku przyciąga setki tysięcy fanów muzyki.

Odmowa udostępnienia pociągów

Pod koniec szef WOŚP Jerzy Owsiak poinformował o odmowie udostępnienia dodatkowych pociągów do Kostrzyna przez spółkę Przewozy Regionalne (z okazji festiwalu). - Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała - mówił Owsiak.

Spółka z kolei swoją decyzję tłumaczyła stratami, które w ubiegłych latach miała przynosić jej obsługa festiwalu - podróżni mieli dokonywać strat, wymagających napraw. 

Po tej informacji decyzję o uruchomieniu dodatkowych pociągów, które dowiozą uczestników na imprezę podjął marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Jak podał, będą to pociągi relacji Koszalin - Kostrzyn i powrotny Kostrzyn - Kołobrzeg.

Pol'and'Rock Festival to impreza znana wcześniej jako Przystanek Woodstock.

DOSTĘP PREMIUM