IMGW ostrzega przed burzami w środę. Jaka pogoda w Boże Ciało?

Boże Ciało 2019. Prognoza pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem dla czterech województw.
Zobacz wideo

W środę rano IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Prędkość wiatru osiągnie w porywach do 70 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz koniecznie: Gdzie jest burza w Polsce? Te narzędzia pozwalają sprawdzić, gdzie grzmi i błyska

Prognoza pogody na 19 czerwca 

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wielkość opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. do 30 st., chłodniej na Podhalu - około 24 st. i na Pomorzu Wschodnim - około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. W pierwszej połowie nocy miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wielkość opadów w czasie burz do 15 mm.

Nad ranem w kotlinach sudeckich mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 15 st. do 19 st., chłodniej w kotlinach sudeckich około 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Boże Ciało 2019. Prognoza pogody na 20 czerwca 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Wystąpią burze z opadami deszczu, miejscami gradu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. do 30 st., chłodniej na Pomorzu Zachodnim - około 22 st.  Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

DOSTĘP PREMIUM