Wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie. Od 2 lat do 2,5 roku więzienia dla oskarżonych byłych policjantów

Wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie został ogłoszony w piątek po godzinie 15. Od 2 lat do 2,5 roku więzienia dla oskarżonych byłych policjantów -zdecydował wrocławski sąd. W piątek zakończył się mowy końcowe w tym procesie.
Zobacz wideo

Działania byłych policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem nie były pozbawione okrucieństwa – mówił w piątek, uzasadniając wyrok, sędzia Krzysztof Korzeniewski. Podkreślił, że "nie budzi jakichkolwiek wątpliwości, że oskarżeni zdawali sobie sprawę z cierpień, jakich doznawał zatrzymany Igor Stachowiak". "Godzili się na zadawanie tych cierpień" - zaznaczył.

Dodał, że policjanci widzieli "wijącego się z bólu Igora Stachowiaka, a pomimo to po raz kolejny i kolejny ten ból mu zadawali przy użyciu urządzenia taser". 

Na ławie oskarżonych w procesie ws. śmierci Igora Stachowiaka zasiadło czterech były policjantów, którzy w dniu śmierci Stachowiaka pełnili służbę jako funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto. Łukasz R., Paweł G., Paweł P. oraz Adam W. zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności. Prokuratura stwierdziła jednak, że "wyczerpująco zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy nie daje podstaw do skierowania aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci Igora S."

Prokuratura domagała się 2,5 roku więzienia dla Łukasza R., a dla pozostałych oskarżonych po 1,5 roku więzienia. Oskarżycie posiłkowy, reprezentujący rodzinę Stachowiaka, chciał zmiany kwalifikacji czynu poprzez przypisanie byłym policjantom odpowiedzialności za spowodowanie śmierci Stachowiaka. Obrona byłych funkcjonariuszy domagała się ich uniewinnienia.

Śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie

Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 r. po zatrzymaniu i przewiezieniu na komisariat policji Wrocław Stare Miasto. Według pierwszej opinii lekarzy, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Tę samą przyczynę biegli medycy sądowi potwierdzili przed sądem. Zeznali, że Stachowiak był pod wpływem narkotyków i został kilkakrotnie rażony paralizatorem, a te czynniki w połączeniu doprowadziły do niewydolności.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie
Zaloguj się
 • Jan Kot

  Oceniono 7 razy 3

  Większość policjantów to sadyści i psychopaci. Normalny człowiek nie szuka ,,pracy,, gdzie można bezkarnie bić i poniżać ludzi. W tym wypadku bestie w mundurach powinni być skazani na dożywocie za zabójstwo że szczególnym okrucieństwem.

 • Bogdan Gawlik

  Oceniono 5 razy 1

  Śmierć człowieka na komisariacie a kara jak za jazdę po pijaku... Qrła o co tu chodzi.???
  Tak było w XVIII w. Tego kraju już nie ma... Tylko czekać na nową carycę...

 • getz54

  0

  Wystarczy oglądnąc film pana Bojanowskiego z TVN-24, pokazujący nieudolną akcję, chyba sześciu wypasionych byków z policji na rynku wrocławskim, i zdjęcia z tasera w kiblu na komisariacie zeby nie miec wątpliwości, ze to było zabójstwo ze szczegółnym okrucieństwem. Ale skoro cała dobrazmiana od ministra Zielińskiego po komendanta głównego policji, komendanta komisariatu i funkcjonariuszy policji, oraz prokuratury i sądu tego nie widzi to widac, ze junta juz przejęła to państwo w całości. Wyrok 2,5 roku więzienia za morderstwo z premedytacją! I Ziobro nie grzmi ? Histerycznym głosikiem nie zapewnia, ze juz nikt nigdy przez tych policjantów zycia pozbawiony nie będzie ? Tak działa junta. Jej członkowie są ponad prawem, aparat represji sprawny, sami psychopaci, dewianci, socjopaci, gotowi na wszystko. Model południowo amerykański. Przywódca junty, inteligent z Zoliborza, stary, samotny, bezdzietny kawaler, przypominjący szpetotą dzwonnika z Notre Dame pana Quasimodo,
  ponosi za tą śmierc odpowiedzialnośc. Bo to chore państwo jest stanem jego chorego umysłu niestety.

 • do100jnik

  0

  kruk krukowi łba nie urwie, prokuratura i sąd zadbały, aby nie skazać swoich za morderstwo

 • slarwar

  0

  Oglądając ten film z komisariatu, z Trzemeskiej, miałem wrażenie, że ci bandyci wielokroć już "przećwiczyli" ten numer z paralizatorem na innych zatrzymanych. Wiele osób z tego komisariatu dawno wiedziało co u nich się dzieje, czy wręcz brało udział w takich orgiach zbydlęcenia. Krótko - ława oskarżonych w tym procesie była za krótka !!!

 • pn-ski

  0

  Dwa lata wiezienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem (nazwę to torturami) to jest zupełnie nieadekwatna kara. Czy zawód policjanta (tak jak i księdza) nadaje każdej szumowinie immunitet wobec prawa?
  Nie widziałem tez, żeby tych policjantów podczas zatrzymania wleczono boso i w gaciach do suki, widać mgr Ziobro nakazał szczególny szacunek, podpisując (niechętnie) nakaz zatrzymania.

 • tomaselli

  0

  Za zabicie psa, 3 lata, za zabicie niewinnego czlowieka przez policyjnych bandytow 2,5 roku. Witamy w Polsce , kraju bezprawia !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX