Tragiczny bilans pierwszego weekendu wakacji. Od czwartku utonęły 23 osoby

Rośnie bilans utonięć. Ofiar jest już więcej niż rok temu o tej samej porze. Tylko w niedzielę w Polsce utopiło się sześć osób, a w sobotę ofiar było jeszcze więcej.
Zobacz wideo

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, początek wakacji był tragiczny pod względem utonięć. Od czwartku (23 czerwca) do niedzieli życie straciły 23 osoby.

"Pamiętajcie, że pływanie po alkoholu, a także przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przypadki utonięć. Dlatego będąc nad wodą zachowajcie zasady bezpieczeństwa" - apeluje RCB.

W minioną sobotę utonęło osiem osób, a w niedzielę sześć. Od początku roku utonęło już około 150 osób. To więcej niż w zeszłym roku.

Ratownicy i policjanci apelują, by po spożyciu alkoholu nie wchodzić do wody. Bo picie wpływa na większą brawurę - łatwo przecenić swoje możliwości.

Opalając się na plaży, warto pamiętać, by do wody wchodzić spokojnie - przyzwyczajać organizm do niższej  temperatury wody. Nie należy też kąpać się zaraz po zjedzeniu posiłku oraz nie skakać do wody w nieznanym miejscu, bo grozi to np. ciężkim urazem kręgosłupa.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM