Tragiczny bilans pierwszego weekendu wakacji. Od czwartku utonęły 23 osoby
Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, początek wakacji był tragiczny pod względem utonięć. Od czwartku (23 czerwca) do niedzieli życie straciły 23 osoby.
"Pamiętajcie, że pływanie po alkoholu, a także przecenianie własnych możliwości to najczęstsze przypadki utonięć. Dlatego będąc nad wodą zachowajcie zasady bezpieczeństwa" - apeluje RCB.
W minioną sobotę utonęło osiem osób, a w niedzielę sześć. Od początku roku utonęło już około 150 osób. To więcej niż w zeszłym roku.
Ratownicy i policjanci apelują, by po spożyciu alkoholu nie wchodzić do wody. Bo picie wpływa na większą brawurę - łatwo przecenić swoje możliwości.
Opalając się na plaży, warto pamiętać, by do wody wchodzić spokojnie - przyzwyczajać organizm do niższej temperatury wody. Nie należy też kąpać się zaraz po zjedzeniu posiłku oraz nie skakać do wody w nieznanym miejscu, bo grozi to np. ciężkim urazem kręgosłupa.
DOSTĘP PREMIUM
- Zła wiadomość dla kierowców. "Nawet 9-10 złotych za diesla na polskich stacjach"
- "Ruscy owinęli dziecku głowę streczem i je udusili". Polak opowiada o walce i pomocy Ukrainie
- PiS dofinansuje SOR-y, ale tylko tam, gdzie ma poparcie. "Wyborcy opozycji nie zasługują na dobrą opiekę medyczną"
- Do trzęsień ziemi można się przystosować. "W Turcji widziałem budynki 'murowane' z pustych puszek"
- Ojciec walczy na wojnie, matka pilnuje resztek dobytku. Ukraińscy nastolatkowie w Polsce. "Te dzieciaki nie mają nic"
- "Na jego oczach zawaliło się 25 budynków. Zginęła jego rodzina". Katastrofalna sytuacja w Syrii
- KRRiT na wojnie z TVN24. Mieszkowski o Świrskim: PiS-owski talib. Prowadzi nagonkę na wolne media
- Kalisz broni Baniaka i krytykuje "PiS-owską prokuraturę". "To sprawa polityczna"
- Blamaż opartej na kłamstwach propagandy polskiego rządu: dane z Chorwacji nie pozostawiają wątpliwości
- Wypij i Strzeżek występują z Porozumienia przez sojusz z AgroUnią. "Nie zamierzam wciskać nikomu kitu"