Prognoza pogody. Dziś będzie gorąco, ale jutro... jeszcze gorzej. Temperatura sporo powyżej 30 stopni

31 stopni w centrum i nawet 33 stopni Celsjusza na południowym zachodzie - Polskę zaleje dziś fala gorącego i suchego powietrza. Niestety, w środę będzie jeszcze gorzej, a temperatura wzrośnie.
Zobacz wideo

Dziś niebo nad Polską będzie niemal pozbawione chmur. Nie można też liczyć na zbyt wielką pomoc wiatru. Słońce będzie więc grzało bez żadnych przeszkód, a temperatura sięgnie 33 stopni na południowym zachodzie. W Warszawie będzie 31 stopni, na wschodzie - od 25 do 27 stopni. Wytchnienie będzie można znaleźć na wybrzeżu i w górach, gdzie temperatura pokaże od 22 do 25 stopni. Co ważne, temperatury prognozowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej mówią o temperaturze w cieniu - ta w słońcu będzie jeszcze wyższa. 

Noc przyniesie krótkie wytchnienie od gorąca. Temperatura minimalna wyniesie od 13 stopni na północnym wschodzie, około 18 w centrum, do 21 stopni na zachodzie. 

Prognoza pogody na środę. Jeszcze goręcej!

W środę przez większość dnia i nad większością Polski niebo będzie bezchmurne. Dopiero po południu i wieczorem na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim zacznie się chmurzyć i możliwe będą przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Środa będzie stała pod znakiem gorąca. Temperatura maksymalna sięgnie 28 stopni na Suwalszczyźnie i Podhalu, około 32 stopni w centrum, w tym w Warszawie do 33 stopni, do aż 35 stopni na Dolnym Śląsku. Znośnie będzie na wybrzeżu, gdzie termometry pokażą około 26 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM