CBA zatrzymało 9 osób w związku z podejrzeniem oszustwa na miliard zł na szkodę PKP

Zatrzymani przez CBA mieli podjąć próbę utrudnienia przeprowadzenia przetargu na zamówienie publiczne, usiłować dokonać oszustwa na szkodę PKP Polskie Linie Kolejowe na ponad miliard złotych - wynika z informacji PAP.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziewięć osób w związku z podejrzeniem oszustwa ma miliard złotych przy jednym z przetargów na budowę infrastruktury kolejowej w PKP. Zatrzymani mieli podjąć próbę utrudnienia przeprowadzenia przetargu na zamówienie publiczne, usiłować dokonać oszustwa na szkodę PKP Polskie Linie Kolejowe na ponad miliard złotych. Mieli też podjąć próbę działania na szkodę konkurencyjnego oferenta w przetargu oraz przekroczyć swoje uprawnienia i obowiązki.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP we wtorek, że funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA dokonali zatrzymań na Mazowszu i Dolnym Śląsku oraz w woj. zachodniopomorskim.

- Wśród zatrzymanych są kierownik i zastępca kierownika zakładu Instytutu Łączności we Wrocławiu, pięciu przedstawicieli spółki starającej się o kontrakt oraz radca prawny i przedsiębiorca współpracujący z tą spółką - powiedział PAP Brodowski. Zaznaczył, że zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Czytaj też: Były prezes PKP z zarzutami. Podstawą "prywatna opinia przygotowana przez magistra z południowo-zachodniej Polski">>>

TOK FM PREMIUM