Dwóch nastolatków utonęło w czasie kąpieli w Zatoce Gdańskiej

Z wód Zatoki Gdańskiej w pobliżu mola w Brzeźnie wyłowiono ciało drugiego z poszukiwanych w pitek nastolatków. Chłopcy w wieku 16 i 17 lat utonęli w czasie kąpieli. Jeden z nich zmarł po przewiezieniu do szpitala, niedługo później odnaleziono w akwenie ciało drugiego.
Zobacz wideo

O akcji poszukiwawczej prowadzonej w piątek na wodach Zatoki Gdańskiej w okolicy mola w Brzeźnie poinformował PAP mł. bryg. Jacek Jakóbczyk oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Wyjaśnił, że niedługo po godz. 13 WOPR poinformował straż pożarną, że potrzebuje pomocy w poszukiwaniach dwóch nastolatków, którzy zaginęli w wodzie.

Jakóbczyk poinformował, że jedną z tych osób – 17-latka, udało się zlokalizować w wodzie z pokładu śmigłowca biorącego udział w akcji. Chłopak został wyciągnięty z wody przez WOPR i zabrany na brzeg: przeprowadzono resuscytację, nieprzytomny 17-latek został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

O znalezieniu ciała drugiego z poszukiwanych od piątkowego wczesnego popołudnia nastolatków poinformowała w piątek po południu PAP asp. Karina Kamińska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Gdańsku. Wyjaśniła, że po wyciągnięciu na brzeg chłopca próbowano reanimować. "Niestety, bezskutecznie" – powiedziała.

Dodała, że policjanci zawiadomili gdańskie Centrum Interwencji Kryzysowej, które zaoferowało opiekę psychologiczna rodzinom obu nastolatków.

TOK FM PREMIUM