Wnioski o 500 Plus można składać od dziś. Po 6 godzinach było ich już 22 tysiące

Od dziś można składać wnioski o wypłaty świadczenia Rodzina 500 Plus na każde dziecko. O północy w życie weszła ustawa, która rozszerza rządowy program na wszystkich młodych do 18. roku życia.
Zobacz wideo

Im wcześniej rodzice złożą wniosek, tym większa szansa, że pieniądze zaczną trafiać na konto od pierwszego możliwego terminu, czyli od października. I jeśli wniosek zostanie złożony do końca wakacji, to pierwsze świadczenie przyjdzie z wyrównaniem za lipiec i sierpień.

Same zasady programu się nie zmieniają. Nie ma w nim kryterium dochodowego, środki z 500 Plus nie wliczają się do dochodu. Od dziś przyjmowane są wnioski przez internet - można je składać między innymi przez portal Empatia i bankowość elektroniczną. Od sierpnia będzie można je składać także w formie tradycyjnej papierowej. Więcej o składaniu wniosku przeczytasz TUTAJ.

Po północy minister Bożena Borys-Szopa informowała, że przez pierwszych 30 minut złożono ponad 6 tysięcy wniosków o 500 Plus. Do godz. 6 rano było ich już ponad 22 tys. 

Rozszerzony program 500 Plus będzie w tym roku kosztować około 31 mld złotych.

Nie tylko 500 Plus. Od dziś również wnioski o 300 Plus

Od dzisiaj można też wnioskować o wyprawkę szkolną. Podobnie jak rok temu chodzi o 300 złotych, które przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 20 lat. Co ważne, wyprawka nie obejmuje przedszkolaków i studentów. Więcej o składaniu wniosków o wyprawkę szkolną przeczytasz TUTAJ.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM