Marsz w obronie disco polo i rocznica wybuchu na torpedowcu. Tak chcą zablokować białostocki Marsz Równości

Przeciwnicy pierwszego białostockiego Marszu Równości chcą zorganizować na jego trasie 40 różnych pikiet i zgromadzeń. 20 lipca chcą upamiętnić m.in. wybuch na torpedowcu Kaszub i stanąć w obronie discopolo jako muzyki tożsamościowej. Chcą też wyrazić wsparcie dla "korzystnej pogody".
Zobacz wideo

Jak informuje rzeczniczka prezydenta miasta Urszula Boublej, urzędnicy analizują w tej chwili wszystkie zgłoszenia. - Większość tych zgromadzeń zostanie zarejestrowana, jeśli spełni wymogi formalne ustawy o zgromadzeniach. Już w tej chwili widać, że w przypadku kilku spośród tych zgromadzeń trasy pokrywają się - przyznała.

Sęk w tym, że przepisy na taką sytuację nie pozwalają. Miasto będzie więc próbowało znaleźć jakiś kompromis na rozprawach administracyjnych. Jeśli się nie uda, decydujący będzie termin zgłoszenia. A tu wygrywa Marsz Równości. - Zgłoszenie wpłynęło chwilę po północy, więc kolejne wpływały chwilę po nim - mówi Urszula Boublej. 

Prezydent Tadeusz Truskolaski już zapowiedział, że nie zakaże pierwszego w Białymstoku Marszu Równości. Równocześnie jednak odmówił patronatu nad imprezą. Marsz zaplanowany jest na 20 lipca

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
Marsz Równości w Białymstoku. Narodowcy chcą go zablokować marszem w obronie disco polo
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 10

  Disco polo ma się dobrze, bo to muzyka lubiana przez naszych rządzących. Chopiny, Beethoveny, Niemeny, Grechuty- tego teraz trzeba bronić, a właściwie promować. M blokowanie Marszu Równości to moda, obowiązująca wśród polityków i kibolstwo. Dał nam przykład wojewoda lubelski, że o mniejszościach seksualnych można tylko obraźliwie, wtedy się do stołka bardziej przyrasta.

 • eryk2

  Oceniono 10 razy 6

  Istotą katolicyzmu (przynajmniej w Polsce) jest uniemożliwienia grupie ludzi spokojnej zabawy przez trzy godziny raz do roku.

 • konigin

  Oceniono 11 razy 5

  Muzyka tozsamosciowa "disco polo", coz jaki suweren taka kultura i tozsamosc.

 • ceppisowski

  Oceniono 8 razy 4

  bronic disco polo - to dopiero jest zboczenie

 • czechy11

  Oceniono 10 razy 4

  Katolicyzm w Polsce to chora ideologia której jedynym celem jest krzyczenie ze jest się prześladowanym bo zabrania się jego wyznawcom prześladowania

 • rafikman

  Oceniono 8 razy 4

  A gdzie marsz przeciwko obrońcom pedofilów kościelnych czyli pisowskim aparatczykom ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX