Pijany Irlandczyk zapomniał, że w Polsce jest ruch prawostronny

Policjanci z Oświęcimia zatrzymali w niedzielę w Zatorze kierowcę, który jechał pod prąd. Za kierownicą siedział 25-letni Irlandczyk. Miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu i jak tłumaczył funkcjonariuszom zapomniał, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny.
Zobacz wideo

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że tuż po godzinie 5 dwaj policjanci jadący do pracy zobaczyli, że z przeciwnej strony - tym samym pasem ruchu, wprost na nich jedzie samochód marki Smart.

- Funkcjonariusze, chcąc uniknąć zderzenia zjechali na lewy pas, po czym błyskawicznie zawrócili i pojechali za pojazdem. W chwili, gdy jego kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem, pomimo że miał pierwszeństwo funkcjonariusze błyskawicznie podbiegli do samochodu. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 25-letni nietrzeźwy Irlandczyk - relacjonował Gleń.

- Z relacji mężczyzny wynikało, że zapomniał, iż Polsce, inaczej niż w Irlandii, obowiązuje prawostronny ruch pojazdów - dodał policjant.

Irlandczyk usłyszał zarzut

Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 1,43 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali obcokrajowca, w poniedziałek usłyszał on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Ma zapłacić grzywę 2 tys. zł oraz 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Orzeczono wobec niego także trzyletni zakaz prowadzenia samochodów w Polsce.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM