Policja szuka świadków i ofiar księdza podejrzanego o molestowanie dzieci

Policja i prokuratura prosi o kontakt osoby, które były ofiarami byłego proboszcza parafii w Ruszowie Piotra M. Mężczyzna jest podejrzany o dopuszczenie się innych czynności seksualnych w stosunku do małoletnich. Przebywa obecnie w areszcie.
Zobacz wideo

"W związku z toczącym się postępowaniem przeciwko byłemu proboszczowi Parafii Rzymskokatolickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie Piotrowi M. podejrzanemu o dopuszczenie się innych czynności seksualnych w stosunku do małoletnich policja wraz z prokuraturą proszą osoby, które były pokrzywdzonymi bądź świadkami podobnych zachowań tego mężczyzny o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu" - czytamy w komunikacie dolnośląskiej policji, opublikowanym na stronie internetowej.

Zgłaszać można się pod następującymi numerami telefonów: 75 64 94 200; 75 64 94 280 lub 75 64 94 900. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu.

Piotr M. pod koniec maja został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przyczyną było zgłoszenie o niewłaściwym zachowaniu księdza wobec jednej z uczennic, która przystępowała do sakramentu pierwszej komunii. Piotr M. miał ją obmacywać - sprawę opisywała "Gazeta Wyborcza".

Sprawa proboszcza parafii w Ruszowie

W chwili zatrzymania M. był proboszczem niewielkiej parafii w Ruszowie na Dolnym Śląsku. Wcześniej był księdzem na terenie Wrocławia, Jędrzychowic i Niedźwiedzic.

Po ujawnieniu informacji o jego aresztowaniu jego dawne wychowanki odważyły się zeznawać. Jak mówiły - cytowane przez "Wyborczą" - ksiądz "kazał im się rozbierać i obierać od nowa (…). Poprawiał nam koszulki i majtki, wsadzając pod nie swoje dłonie. (…) Wiedzieliśmy, że zachowanie księdza nie jest właściwe, ale zawstydzenie nie pozwalało nam nic z tym zrobić".

Prokuratura apeluje, by zgłaszały się wszystkie osoby, które były pokrzywdzonymi bądź świadkami podobnych zachowań tego mężczyzny.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM