Wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu. Są ofiary

W kamienicy na ul. Katowickiej w Bytomiu doszło do wybuchu gazu. Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej: zginęły trzy osoby, cztery zostały ranne.
Zobacz wideo

Do wybuchu gazu doszło ok. godz. 13 w kamienicy na ul. Katowickiej w Bytomiu. Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej. Pożar po wybuchu został już ugaszony. Obecnie trwa oddymianie i przeszukiwanie miejsca wypadku. Oględzin dokona m.in. specjalistyczna poszukiwawcza grupa ratownicza. Jak informował na antenie TVN 24 Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, siła uderzenia była tak duża, że uszkodziła okna budynku naprzeciwko.

Rzecznik śląskiej PSP mł. bryg. Aneta Gołębiowska poinformowała PAP, że w wybuchu zginęły trzy osoby.- W tej chwili mamy potwierdzone informacje o trzech ofiarach śmiertelnych i czterech osobach poszkodowanych, które zostały odwiezione do szpitala. 17 osób ewakuowano – powiedziała.

- W wybuchu zginęła kobieta i dwoje kilkuletnich dzieci - poinformowała w sobotę PAP mł. asp. Anna Lenkiewicz z bytomskiej policji.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM