Linia średnicowa w Warszawie do remontu. Będą trzy nowe stacje i lata utrudnień

Generalna przebudowa kolejowe linii średnicowej ruszy w Warszawie w pierwszej połowie przyszłego roku - zapowiadają władze PKP. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.
Zobacz wideo

Prace obejmą nie tylko wymianę torów i remont tuneli, ale także rozbudowę stacji Warszawa Śródmieście i budowę trzech zupełnie nowych przystanków: Targówek, Solec i rondo de Gaulle'a.

Jest remont, będą utrudnienia

A to - jak tłumaczy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel - będzie oznaczało utrudnienia dla pasażerów. Ale o całkowitym zamknięciu ruchu w stolicy nie ma mowy. - Pamiętajmy, że były analizowane inne warianty: na 3-4 lata zamykamy całkowicie ruch albo fazujemy. Fazowanie musi spowodować wydłużenie czasu realizacji. Nie zdecydowaliśmy się na zamknięcie. Przyjęliśmy zasadę, że najpierw modernizujemy linie objazdowe - wyjaśniał Merchel. 

PKP zapowiada, że po remoncie linii średnicowej przepustowość pociągów na tej trasie zwiększy się nawet dwukrotnie. Skorzystać mają na tym zarówno pasażerowie pociągów podmiejskich, jak i tych dalekobieżnych. Remont całej trasy potrwa w stolicy co najmniej siedem lat.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM