Uczniowie nie dostali się do liceów. Wiceminister radzi szukać szkoły za granicą

- Może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą - w rozmowie z Kurierem Lubelskim proponuje Andrzej Stanisławek, wiceminister edukacji.
Zobacz wideo

W tym roku do walki o miejsca w szkołach średnich stanęło ponad 700 tysięcy uczniów - dwukrotnie więcej, niż w poprzednich latach. Tak zwany podwójny rocznik stanowi młodzież z ósmych klas szkół podstawowych i zlikwidowanych przez Annę Zalewską, byłą minister edukacji, gimnazjów. Po ogłoszeniu wyników pierwszego etapu rekrutacji, setki uczniów nie dostało się do żadnej szkoły.

Kilka dni temu odpowiedzialna za reformę Anna Zalewska o problemy z rekrutacją w Warszawie odpowiedzialnością obarczyła samorząd.  - Współczuje rodzicom i uczniom w Warszawie. Pan prezydent Rafał Trzaskowski popełnił ogromny błąd pozwalając na to, żeby zupełnie inaczej niż w całej Polsce, każdy mógł dokonać dowolnego wyboru. Dlatego doszło do chaosu i zamieszania. Dlatego, że jedno dziecko może złożyć do kilkudziesięciu szkół swoje papiery - powiedziała świeżo upieczona europosłanka.

Może poszukać szkoły za granicą? Radzi wiceminister

Obecny wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Stanisławek - pytany przez "Kurier Lubelski" o problemy z rekrutacją mówi z kolei: "Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą".

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Uczniowie nie dostali się do liceów. Wiceminister radzi szukać szkoły za granicą
Zaloguj się
 • Rafał Jakób

  Oceniono 4 razy 4

  Całkowicie zgadzam się z Panem Ministrem,szukać szkoły na zachodzie,ukończyć studia i pracowć... najważniejsze zapomnieć o tym kraju.

 • Henryk Gasior

  Oceniono 3 razy 1

  A może cały ten PiS by wyjechał za granicę? Może na San Escobar?

 • gblo

  0

  Nie ma co komentować. Ten ministerek to stan umysłu, pisowski stan umysłu.

 • scarletscarab

  0

  I oczywiscie pisy beda z wlasnej kieszeni oplacali szkole uczniow, ktorzy pojda za ta "rada" i beda sie uczyc za granica?
  Leczyc juz ludzie sie wybieraja poza Polske, teraz licealisci sa wyrzucani?...

 • true_lysander

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo, dodawajmy niepełnoletnie dzieci do wychowania Niemcom, Austriakom i Francuzom. Na pewno wróci co najwyżej połowa. Europą z pocałowaniem w rękę przejmie wstępnie wykształconych młodych , znających języki i gotowych za pół stawki pracować na niemieckie emerytury za pięć lat.

 • Jan Nowak

  Oceniono 1 raz -1

  Pisiorów radzę poszukać swojego miejsca za granicą...

 • eski57

  Oceniono 3 razy -1

  a sprawcy nieszczęśliwej reformy nawet nie mają odwagi przeprosić młodzieży i przyrzec do powrotu do trójstopniowego systemu nauczania jako bardziej efektywnego i dającego większe szanse młodzieży do wcześniejszego wyboru szkoły do posiadanych zdolności , a krajowi do pozyskiwania wartościowych fachowców ! ! ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX