Nie możesz wykupić leków? Odbijasz się od apteki do apteki? Poinformuj nas o tym!

W aptekach w całej Polsce brakuje leków. Pacjenci odbijają się od drzwi do drzwi, a Naczelna Rada Aptekarska ostrzega, że z każdym dniem może być gorzej. W Twojej aptece też nie ma lekarstw? Poinformuj nas o tym! Napisz na reporterzy@tok.fm, czego brakuje i w jakim mieście.
Zobacz wideo

Problem z brakiem leków pojawił się już około dwa miesiące temu, ale - jak informują farmaceuci - w ostatnich dniach nasilił się. O ile początkowo nie można było znaleźć głównie leków droższych, tak obecnie nie ma też popularnych lekarstw, których miesięcznie potrzebuje od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy pacjentów.

Problem dotyczy między innymi osób z chorobami serca, nadciśnieniem, tarczycą, cukrzycą czy astmą. W sumie, jak podaje Naczelna Rada Aptekarska, brakuje około pół tysiąca różnych leków.

Czy w Waszej okolicy również brakuje leków? Poinformujcie nas o tym. Napiszcie, jakich lekarstw nie jesteście w stanie kupić i gdzie. Na Wasze relacje czekamy pod adresem: reporterzy@tok.fm. Pokażmy skalę problemu!

O problemie z brakującymi lekami "Dziennik Gazeta Prawna" informował we wtorkowym wydaniu. Tego samego dnia Naczelna Rada Aptekarska opublikowała na swojej stronie internetowej list otwarty wysłany w tej sprawie do ministra zdrowia. Łukasz Szumowski zabrał głos w środę rano - w Polsat News powiedział, że "był problem z dostawą substancji do produkcji leków, ale dostawy te zostały wznowione".

W związku z zaistniałą sytuacją, ma zostać uruchomiona infolinia dla pacjentów: 800 190 590. - Od poniedziałku pacjent, który nie będzie mógł uzyskać leku w swojej aptece i nie będzie go w hurtowni, będzie mógł się dowiedzieć z tej infolinii, gdzie będzie mógł ten specyfik kupić, po to, by pacjenci nie mieli z tym problemu - powiedział minister Szumowski.

DOSTĘP PREMIUM