Policja szuka pięcioletniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego

Warszawska policja poszukuje pięcioletniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Chłopiec został zabrany z domu przez ojca. Kilka godzin później policja otrzymała informację, że mężczyzna nie żyje. Los chłopca jest nieznany.
Zobacz wideo

- Wszystko wskazuje na to, że 5-letni Dawid jest w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia bez opieki osoby dorosłej - poinformował rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak. Policja apeluje o kontakt wszystkich, którzy widzieli szarą skodę fabię WGM 01K9.

Z policyjnych ustaleń wynika, że chłopiec w środę o godz. 17 został zabrany przez ojca z miejsca zamieszkania. Odjechali w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o numerach rejestracyjnych WGM 01K9. Według informacji policji przed godz. 21 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

Policjanci z Grodziska i Warszawy apelują do wszystkich, którzy widzieli ten samochód w środę wieczorem, między godz. 17 a 21, o przekazanie informacji funkcjonariuszom. Samochód został odnaleziony, ale istotna jest informacja, jaką trasą jechał. Jak wyjaśnił rzecznik KSP, tym pojazdem mężczyzna z dzieckiem jeździli w Grodzisku, ale mogli również przebywać na warszawskim Okęciu. Dla policjantów ważna jest informacja, czy ktoś widział ten pojazd, nie tylko w ruchu, ale także stojący na poboczu, parkingu czy zjeżdżający w jakiekolwiek miejsce.

Jak informuje policja, chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, są przyjmowane przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Mazowieckim. Można przyjść osobiście lub skontaktować się telefonicznie: 22 755 60 10 (-11,-12,-13).

Można również telefonować do każdej najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

TOK FM PREMIUM