Komentarze (106)
Park Śląski: ponad 1300 drzew do wycinki. Deweloper chce wybudować pawilony handlowe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jaja-kaczora

  Oceniono 5 razy 3

  A nasz szczerbaty i bohaterski Pogromca Komunizmu, przywodca strajku w Gdansku w 1980tym i naczelnik TYSIONCLECIA po kolejnym bohaterskim zrobieniu kolejnej bohaterskiej kupy, podrapal sie kilkakrotnie po worku i po glowce i wydal odpowiednie oswiadczenie, ze drzew na nie potrzeba a Ocieplenia Klimatu nie ma!

 • smd48

  Oceniono 7 razy 3

  Polcy to prymusi w niszczeniu: Puszcza Bialowieska, Mierzeja Wislana etc. Natomiast jesli chodzi o pozytywne dzialanie to najczesciej dzierza czerwona latarnie!

 • oneofthepeople

  Oceniono 2 razy 2

  Od wielu lat nie mieszkam juz w okolicy i za kazdym razem jak przyjezdzam mam wrazenie, ze Park Slaski jest coraz bardziej okrojony. Byloby szkoda gdyby za kolejne 10 lat zmienil sie w "elitarne" zamkniete osiedle z pawilonami handlowymi.

 • eichel24

  Oceniono 2 razy 2

  Jasne, wycinać ,nie będzie zielona maź rosnąć na Śląsku, morawiecki dowiezie sadzy !!!!!!!!!!!!!!!!!GNOJE!

 • mcwidack

  Oceniono 2 razy 2

  debile się nie uczą, horror

 • marykownow

  Oceniono 2 razy 2

  Na czym to polega, że podobno Polaków ubywa (oby jak najwięcej, bo przy naszym podejściu do ekologii wykończymy nie tylko siebie, ale i pół Europy). A ciągle się coś buduje. Powinno przecież wystarczyć mieszkań z odzysku. A przedwojenne kamienice są sto razy lepsze niż te budowane teraz osiedla. Kto to kupuje.

 • monodeluxe

  Oceniono 4 razy 2

  Szyszko dał przykład jak ciąć i sprzedawać drewno mamy

 • absolute_dissent

  Oceniono 4 razy 2

  Kopala - pissowiec, i wszystko jasne!! :( A nie, czekaj...

 • frankyy

  Oceniono 4 razy 2

  co tam 13000 drzew, Morawiecki do końca roku posadzi 500 000 nowych pisowski dębów

 • smith81

  Oceniono 4 razy 2

  super extra,. kolejny park zamieniony na beton. jestem absolutnie za. jak będą budować to jeszcze proponuję dach z węgla zrobić co by w zimę cieplej było. ogólnie to czekam na ogólnopolski program 'beton zamiast drzew'. za udane inwestycje płatność węglem.

 • justas32

  Oceniono 10 razy 2

  Wystarczy wprowadzić prawo że za każde usunięte drzewo usuwający płaci do gminy równowartość posadzenia 10 drzew na fundusz zalesieniowy - i wszyscy będą zadowoleni ...

 • jo1952

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwni ci radni,dający zgodę na wycinkę.Prywatnie też nie wolno rżnąć drzew wg własnego widzimisię.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 1 raz 1

  Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka . Może chodzi tu o pana generała bo gdyby tak patronem był któryś z błogosławionych albo któryś z braci bliźniaków to nie byłoby dyskusji. Sprzedać i zaorać ale ja pamiętam jak no powiedzmy 40 lat temu jako uczennica katowickiej szkoły pracowałam społecznie w tym właśnie parku. Cały Śląsk wpierał i pracował społecznie dla parku. Zakłady pracy wykonywały rozmaite remonty na przykład ławek, oświetlenia, fontann. Grabiliśmy liście, zamiataliśmy alejki. A dziś nie ma już chętnych na bezpłatną pracę a liczą się tylko chwilowe zyski. Na betonie kwiatki nie urosną. To kiedyś była perełka na mapie tego szarego regionu. Mamy wielu byle jakich świętych ale nie mamy świętości.

 • bormanek

  Oceniono 1 raz 1

  2017 rok , pissowskie nasienie , wszystko przehandlować , sprzedać oddać za bezcen ,polska w ruinie musi być , po nas choćby żużel,
  szlak by was jasny trafił,,,,,,,,,,,,najpierw wołacie ukryta opcja niemiecka , czyżby za to się dziady mścicie?????

  wypierniczać na nowogrodzką , tam sie trzymajcie zębółw kurdupla, won ze śląska , sprzedane wieprzki pissowskie

 • jakobhorner

  Oceniono 1 raz 1

  O wy pie...ne sku...syny! Wy pie...ne sku...syny! Wywieszać was wszystkich na fladze waszej "solidarności".

 • jakobhorner

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby nie komunista Ziętek plewą byście oddychali na Śląsku, lotną plewą zmieszaną z popiołem. Dziś sku...syny z POPIS-u demontują jego PARK

 • smiki48

  Oceniono 1 raz 1

  a kto uchwalał MPZP? Krasnoludki? Nie. Urzędnicy z prezydentem na czele. I jestem pewien, że były wypłacone wielkie prowizje za załatwienie tematu.
  Polscy urzędnicy gdyby rządzili w Nowym Jorku to sprzedaliby cały Central Park udowadniając to potrzebami miasta.

 • ggargi

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczyło by by UM nakazał wykopanie i przewiezienie drzew a nie wycinkę :)

 • czayka

  0

  Panie prezydencie Ciężkowski, to jest współczesna TARGOWICA. Czy protestował Pan przeciwko tej haniebnej, niczym nie dającej się wytłumaczyć decyzji ? To tylko 1 podpis i 1300 drzew.

 • scarletscarab

  0

  Sami sie wytnijcie, a drzewa zostawcie w spokoju!

 • villk

  0

  Porozmawiajmy o konkretach.

  Poloczek Tomasz Sebastian
  Gorczowski Łukasz Stanisław
  Weindich Jerzy Alojzy

  to są osoby tworzące zarząd firmy GREEN PARK SILESIA SP Z O O zapisanej w KRS pod numerem 0000700625

  jest to spółka zarejestrowana w październiku 2017 roku i zgodnie z przedstawionymi danymi nie przedstawiła jeszcze żadnego sprawozdania finansowego.

  Może trzeba ich zapytać CZEMU CHCĄ NAM ODEBRAĆ TLEN.

  Czemu idą ślady byłego ministra od Puszczy Białowieskiej,

  ZYSK na nic się nie przyda gdy nie będzie czym oddychać

 • wiserius

  0

  Ciekaw jestem (choć nie znam okolicy), gdzie miałyby zostać posadzone nowe drzewa (1327 szt.), gdy teren na którym one polegną będzie betonem, blachą, asfaltem. Na dachach pawilonów? Znam rozwiązanie, gdzie zieleń: trawa i drzewa, "powstały" na dachu podziemnego garażu. Ale chyba nie o to chodzi w Chorzowie. W tej sytuacji powinno się udostępnić listę osób, które miały wpływ na taką decyzję. Jeśli staną do jakichkolwiek wyborów - wyciąć ich. Kłania się przypadek budowy domu wczasowego, na którego budowę udostępnił grunt wójt, który został potem dyrektorem chaty.

 • coelka

  0

  Pisałam dawno ,że PiS zrobił kilka ustaw dla deweloperów. Wynik 30 lat bezprawia służba zdrowia leży a teraz jeszcze te ustawy PiSu . Kościół rządzi tam gdzie religia mocno się trzyma jest syf i bieda .

 • awitold4

  Oceniono 4 razy 0

  Nie jesteście na czasie. W Warszawie Czaskoski stwierdził, że zbetonowanie Jeziorka Czerniakowskiego wybitnie zrobi dobrze mieszkającym tam zwierzętom i roślinom . I taki jest prawidłowy przekaz dla lemingów

 • lukki69

  Oceniono 6 razy 0

  Przecież 3/4 wyborców PO KO to lemingrad spędzający weekendy w centrach handlowych więc nie ma się co oburzać...developerom też należy się liberalizm..nie bądzcie faszystami......
  Szkoda że ekoterroryści dbają o to by szkody w zbiorach były jak największe za sprawą dzików zamiast walczyć o klimat w skupiskach ludzkich

 • marcinmarcin12

  Oceniono 3 razy -1

  Ciekawe co jest lepsze? Zwiekszyc PKB wycinajac drzewa pod pie...wate uslugi, czy miec drzewa i ludzi na zasilku?
  Paradoks nowoczesnej gospodarki. Betonowanie zwieksza bogactwo. Juz lepiej umowic sie, ze ten PKB wzrosnie podczas produkcjii Misiow, ktore skompostuje sie po roku.

 • gazeta1960

  Oceniono 4 razy -2

  Nie pierwszy raz rozlega się wrzask zaniepokojonych "mieszkańców". Jest to PRYWATNA działka? Tak, jak najbardziej. Chcecie aby park pozostał? TAK! No to KUPCIE (zróbcie zrzutkę) ten teren od WŁAŚCICIELA i będziecie mieli swój park. Pytanie tylko, czy go nie ogrodzicie, bo po co obcy mają się pałętać po "waszym" terenie...

 • krowajagoda

  Oceniono 5 razy -5

  Ale drzew przy drogach nikt nie wytnie bo to tylko koszty. A, ze bezpieczniej. Kogo przy korycie to obchodzi

 • marekmarek44

  Oceniono 6 razy -6

  No jasne, eco-terroryści są gotowi zablokować inwestycję potrzebną ludziom z powodu 1300 drzew, czyli tylu ile rośnie na dwóch ha lasu! To już przestaje być śmieszne, jest głupie i żałosne! Przypomnę, że w Polsce mamy ok. 10 mln ha lasów! i jest to o jedną trzecią więcej niż mieliśmy zaraz po wojnie. Wiem, że 1000lat temu, za czasów Mieszka1 było tych lasów ponad 90% i milion mieszkańców, ale to se newrati! Większość państw Europy Zach. ma mniejszą lesistość niż my, ale dużo lepszą infrastrukturę, dużo więcej dróg, domów mieszkalnych, zakładów pracy, hoteli, szkół , szpitali biurowców itp., itd.! A przecież chcemy żyć tak wygodnie jak oni!Musimy zatem drzewa ciąć! i sadzić nowe, w miejscach, gdzie nam nie przeszkadzają.

 • gassarbaiter

  Oceniono 23 razy -15

  A gdzie ci wszyscy eko szczekacze? Teraz siedzą cicho bo to banda z PO wycina drzewa. Ministerstwo Środowiska powinni interweniować!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX