Policja publikuje wizerunek ojca Dawida Żukowskiego. Nadal trwają poszukiwania 5-latka

W środę około 17:00 ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Przed godziną 21:00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec chłopca nie żyje. Do tej pory nieznane jest miejsce pobytu dziecka.
Zobacz wideo

Ponieważ nie udało się odnaleźć dziecka, policja opublikowała wizerunek jego ojca. Mężczyzna był ubrany w czarną kurtkę, granatowe materiałowe i koszulę polo z jasnym kołnierzykiem. Policja prosi o kontakt osoby, które widziały go 10 lipca wieczorem.

Poszukiwania 5-latka trwają już ponad dobę. Chłopczyk ostatni raz był widziany w środę około 17. W poszukiwaniach biorą udział, prócz policjantów, strażacy, ratownicy medyczni, żołnierze WOT. - Otrzymujemy niezwykle ważne wsparcie. Mówimy tutaj o specjalnie wyszkolonych psach. Przyjechali do nas policjanci z Drezna, z Niemiec, a ich psy są wykorzystywane do poszukiwania 5-letniego Dawida.  Mówimy nie o tropie, ale o zapachu poszukiwanej osoby - przekazał kom. Sylwester Marczak. Takie psy nawet po miesiącu mogą wykryć zapach i odnaleźć zaginioną osobę.

- Dzisiaj przeszukamy dwa rejony: teren od miejsca pozostawienia pojazdu do miejsca, w którym ojciec chłopca popełnił samobójstwo oraz okolice autostrady - powiedział w piątek rano PAP kom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. Poinformował, że "jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wczorajszy dzień, to kilkuset funkcjonariuszy prowadziło poszukiwania pięcioletniego Dawida". - Tylko wczoraj przeszukaliśmy teren około tysiąca hektarów. Dziś te działania są kontynuowane. Skupiamy się na dwóch miejscach: terenie od pozostawionego pojazdu do miejsca, w którym ojciec chłopca popełnił samobójstwo, a drugi obszar to obszar autostrady, który dziś będzie przez nas sprawdzany - dodał Marczak. Chodzi o fragment autostrady A2 na odcinku Warszawa - Grodzisk Mazowiecki.

Policjant ponowił apel, "aby osoby, które jeszcze tego nie zrobiły przejrzały kamerki samochodowe, zwłaszcza jeżeli w godzinach między 17 a 21 poruszały się na odcinku od Grodziska do Warszawy Okęcia, bądź też w samym Grodzisku". 

Policja prosi o zwrócenie uwagi na nagraniach ze środy na szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie ma zasłonę przeciwsłoneczną z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Poszukiwany chłopiec jest ubrany w niebieską bluzę, niebieskie spodnie jeansowe i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena. Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM