Too good to go - przechwyć paczkę pysznego jedzenia, zanim restauracja je wyrzuci

W Polsce wyrzucamy 9 milionów ton jedzenia rocznie, 250 kilo na osobę. Niewłaściwą postawę konsumencką można zmienić dzięki aplikacji Too good to go. Aplikacja pozwala za niewielkie pieniędzy kupić jedzenie z najlepszych restauracji.
Zobacz wideo

- W Polsce wyrzucamy 9 milionów ton jedzenia rocznie, 250 kilo na osobę. To prawda, że konsumenci marnują najwięcej, ale to sieci handlowe mają wpływ na postawę konsumencką, że kupujemy za dużo - na antenie TOK FM przypomniała Anna Przetakiewicz z Federacja Polskich Banków Żywności. Postawę można zmienić dzięki aplikacji Too good to go. 

Aplikacja łączy restauracje, sklepy, a niebawem hotele, którym nie udaje się sprzedać całego przeznaczonego na dany dzień jedzenia, z osobami chętnymi na to jedzenie. 

- Użytkownicy w kilku kliknięciach mogą uratować jedzenie z hoteli, restauracji, kawiarni, a także się najeść. Inaczej to jedzenie wylądowałoby w koszu. Mogą więc za niewielkie pieniądze przechwycić paczki pysznego jedzenia, które inaczej skazane byłoby na wysypisko - na antenie TOK FM tłumaczyła Magdalena Marzec, dyrektorka marketingu w Too good to go.


- A mamy jako partnerów gwiazdy warszawskiej astronomii. Nasi partnerzy mają zysk, a wszyscy razem przyczyniamy się do walki z emisją CO2 - dodała. Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że wyrzucanie jedzenia to ogromne ilości zmarnowanej wody, energii i pracy ludzkiej, że skutek wyrzucania jedzenia to emisja CO2. Dlatego autorzy aplikacji koncentrują się na edukacyjnym poziomie, konsumenckiej edukacji i tworzą wspólnotę osób autentycznie zaangażowanych w to, żeby tej żywności nie marnować - właśnie ze względów ekologicznych. 

A jak polować na najciekawsze oferty? - W niektórych miejscach dopiero pod koniec dnia wiedzą, ile dań nie zeszło i wieczorem warto polować. Z kolei w hotelach najwięcej marnuje się jedzenia z bufetowego śniadania i one wystawiać będą w porze lunchowej - podpowiedziała Magdalena Marzec. 

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM