"Roszczeniowy" Jakub A. Podejrzany o zamordowanie Kristiny z Mrowin stawia w areszcie żądania

22-letni Jakub A. domaga się m.in. codziennej prasy. Mężczyzna, który podejrzany jest o zabójstwo 10-latki, odmawia wychodzenia na spacery. Z ustaleń wrocławskiej 'Wyborczej" wynika, że więźniowie kierują pod jego adresem groźby.
Zobacz wideo

Mężczyzna został uznany za więźnia niebezpiecznego, więc przebywa w monitorowanej celi. Jak informuje wrocławska "Wyborcza", Jakub A. domaga się przeniesienia do innej celi. To nie wszystkie jego żądania. "Jest bardzo roszczeniowy, żąda codziennego dostępu do świeżej prasy i telewizora" - informuje gazeta. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że 22-latek nie chce korzystać z wychodzenia na spacery. 

- Współwięźniowie wiedzą już, że mamy takiego osadzonego. Kiedy Jakuba A. przywieziono do nas przed Bożym Ciałem, przez dwa dni było słychać kierowane pod jego adresem groźby z cel, w których siedzą inni skazani - opowiada "Wyborczej" jeden z funkcjonariuszy zakładu karnego w Wołowie. 

Zabójstwo Kristiny z Mrowin

22-latek został zatrzymany w niedzielę 16 czerwca po południu. Jakubowi A. postawiono dwa zarzuty: dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Za pozbawienie życia Kristiny miał oferować 10 tysięcy. Sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym areszcie. 

10-letnia Kristina została zamordowana 13 czerwca, w lesie niedaleko Mrowin. Przyczyną śmierci były rany kłute

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

TOK FM PREMIUM