Będą trzy kolejne połączenia na Pol'and'Rock Festival

Chętni do wyjazdu na tegoroczny Pol'and'Rock Festival będą mogli skorzystać z trzech połączeń, które zostały zadedykowane województwu opolskiemu - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej wicemarszałek województwa Szymon Ogłaza.
Zobacz wideo

Na konferencji prasowej, która odbyła się na opolskim dworcu PKP, wicemarszałek województwa Szymon Ogłaza przypomniał, że zarząd regionu już wcześniej obiecywał zorganizowanie połączeń na tegoroczną edycję Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. - I właśnie tak się stało. Dotrzymaliśmy słowa - powiedział Ogłaza.

Według wicemarszałka Ogłazy, mieszkańcy województwa opolskiego będą mogli skorzystać z trzech połączeń. - Najważniejsze połączenie, dedykowane województwu opolskiemu, to pociąg, który wyjedzie z Kędzierzyna-Koźla przez Opole i Wrocław do Kostrzyna, ale będą też pociągi z Rzeszowa i Krakowa, do których będzie można wsiąść także w Opolu – powiedział.

Dyrektor opolskiego zakładu PolRegio Sylwester Brząkała poinformował, że pociąg uruchamiany przez oddział opolski będzie wyjeżdżać z Kędzierzyna-Koźla po godzinie 22, pociąg z Krakowa będzie jechał przez Strzelce Opolskie i będzie można do niego wsiąść i w Strzelcach, i w Opolu, a pociąg z Rzeszowa pojedzie przez Kędzierzyn-Koźle. Wszystkie te pociągi pojadą w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia.

Jak zapewnia spółka Przewozy Regionalne, już wieczorem 17 lipca powinna ruszyć internetowa sprzedaż biletów na te specjalne pociągi. Według zapewnień Ogłazy, bilety będą oferowane w cenie premiującej jazdę w obydwie strony.

Pociągi obiecał premier Morawiecki

Pol'and'Rock Festival, do 2017 roku znany jako Przystanek Woodstock, to jeden z najpopularniejszych letnich festiwali muzycznych w Polsce. Co edycję na Pol’and’Rock Festival pojawiają się setki tysięcy ludzi spragnionych dobrej zabawy, którzy mogą spędzić czas pod jedną z czterech scen: Dużą, Małą, Viva Kultura i ASP.

Festiwal odbędzie się w dniach 1,2,3 sierpnia. W mediach głośno było o zamieszaniu w związku z dojazdem na Pol'and'Rock Festival 2019. Dotąd co roku festiwalowicze mieli zapewnione specjalne pociągi, którymi mogli bez przeszkód dotrzeć do Kostrzyna nad Odrą. Jednak w tym roku pod koniec maja spółka Przewozy Regionalne ogłosiła, że rezygnuje z postawienia dodatkowych pociągów dedykowanych osobom chcącym wziąć udział w Pol'and'Rock Festival 2019. Dopiero apel premiera Mateusza Morawieckiego przyniósł konsensus, którego konsekwencją była decyzja o uruchomieniu specjalnych połączeń do Kostrzyna nad Odrą. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM