Przed nami ciepły weekend. Ale nie wszyscy wypoczywający nad wodą będą mogli się kąpać. Sinice w Bałtyku

Kiepskie wieści jednak dla wypoczywających nad morzem. Na Bałtyku pojawiły się sinice. Na części kąpielisk wywieszono czerwone flagi. Tymczasem zapowiada się ciepły, ładny weekend.
Zobacz wideo

Dziś jeszcze deszcz i niewielkie burze możliwe nad znacznym obszarem Polski. Największe ich prawdopodobieństwo od Pomorza, przez Wielkopolskę, po częściowo centrum i południe. Jutro przelotnie może popadać w całym kraju. IMGW prognozuje też burze - najsilniejsze na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce. W niedzielę ma być już więcej pogodnego nieba, a przelotny deszcz, nawet jeżeli się pojawi to głównie w południowych regionach Polski i na krańcach zachodnich.

W sobotę temperatura maksymalna już od 25°C do 29°C; gdzieniegdzie na Śląsku 30°C; chłodniej nad morzem i Podhalu od 22°C do 24°C. W niedzielę podobnie - temperatura maksymalna od 25°C do 30°C, gdzieniegdzie na krańcach południowo-wschodnich 31°C oraz chłodniej nad morzem i miejscami w kotlinach sudeckich, na Mazurach i Podlasiu od 21°C do 24°C. 

Kiepskie wieści jednak dla wypoczywających nad morzem. Na Bałtyku pojawiły się sinice. Czerwone flagi pojawiły się na czterech gdańskich plażach: Gdańsk Jelitkowo, Klipper Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno oraz Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno. Na tym utrudnień nie koniec. Czerwone flagi pojawiły się także na innych kąpieliskach w Gdańsku - Sobieszewie, Orle i Świbno. Tutaj obowiązuje zakaz kąpieli z powodu wysokich fal i silnych prądów wstecznych. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM