Policja: Znaleziono ciało dziecka. Prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że to 5-letni Dawid

Na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim znaleziono ciało dziecka; jest to najprawdopodobniej 5-letni Dawid - przekazał dziennikarzom w sobotę Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.
Zobacz wideo

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego trwały od ponad tygodnia. W sobotę policjanci koncentrowali swoje wysiłki na okolicach zbiornika wodnego niedaleko węzła Konotopa na autostradzie A2. - Niedawno policjanci prowadzący poszukiwania na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem znaleźli ciało dziecka. Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid - przekazał w sobotę dziennikarzom Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak mówił dalej policjant, wskazuje na to wiele cech między innymi ubrania. - Na razie nie będziemy mówić o szczegółach, w jakich chłopiec zmarł. O tym będzie informować prokuratura - zapowiedział przedstawiciel policji.

Poszukiwania Dawida

Poszukiwania zaginionego Dawida rozpoczęły się o północy w środę (10 lipca), kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. 5-letni chłopiec został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Poszukiwania 5-latka to największa tego typu akcja przeprowadzona dotychczas w Polsce. Prócz policjantów wzięli w niej udział m.in. żołnierze WOT, strażacy, funkcjonariusze z Niemiec (ze specjalnie szkolonymi pasami). 

Od zakończenia w niedzielę poszukiwań przez pododdziały zwarte z oddziału prewencji, w wyznaczonych przez policję sektorach w Grodzisku i okolicy, szczegółowej analizie poddawane są zebrane informacje w sprawie zaginięcia chłopca. Policja, poza poszukiwaniami w terenie, od początku prowadzi rozliczne działania operacyjne. Policyjni psychologowie tzw. profilerzy tworzyli portret psychologiczny ojca Dawida. Cały czas weryfikowane były informacje, które napływały ze strony mieszkańców i potwierdzają ustalenia śledczych. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM