Sąd aresztował mężczyznę za pobicie 14-latka przed Marszem Równości w Białymstoku

Sąd w Białymstoku przychylił się do wniosku i aresztował na 2 miesiące mieszkańca powiatu monieckiego, podejrzanego o udział w dwóch pobiciach podczas Marszu Równości w Białymstoku. Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak jego zdjęcie zostało opublikowne w internecie.
Zobacz wideo

Informację o decyzji sądu policja przekazała w mediach społecznościowych. Jak poinformowali funkcjonariusze, mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty udziału w dwóch pobiciach.


W sobotę po południu ulicami Białegostoku przeszedł pierwszy Marsz Równości pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

Przed marszem został pobity 14-letni chłopiec. Pobicie miało miejsce w tłumie, w okolicach zgromadzenia. Bezpośrednio po tym zajściu policjanci zatrzymali jednego z napastników, który usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Drugi z mężczyzn był poszukiwany. Policja zidentyfikowała sprawcę pobicia i opublikowała jego wizerunek na swojej stronie internetowej.

Podejrzewany mężczyzna, 24-letni mieszkaniec Moniek zgłosił się na policję w poniedziałek w towarzystwie adwokata. 

Ustalono tożsamość blisko 70 osób

Podlaska policja ustaliła już tożsamość 68 osób w związku z popełnionymi czynami zabronionymi podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku. Policja poinformowała, że z 40 osobami zostały już wykonane czynności. Wobec siedmiu osób w związku z popełnionymi przestępstwami, wobec pozostałych w sprawie wykroczeń.


Policja ustala tożsamość kolejnych osób. Na stronie internetowej podlaskiej policji we wtorek ukazało się kilkanaście zdjęć, w tym mężczyzn podejrzewanych o pobicie nieznanej osoby na ul. Suraskiej oraz osób, które blokowały ulice.

W podlaskiej policji działa specjalna grupa powołana do zidentyfikowania wszystkich osób, które w sobotę złamały prawo. Zespół 21 policjantów zajmuje się ustaleniem i identyfikacją osób łamiących prawo podczas zgromadzeń. Natomiast czynności procesowe i w sprawach o wykroczenia wykonują policjanci innych wydziałów.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM