Policja: Zidentyfikowano ponad 90 osób w związku z łamaniem prawa podczas Marszu Równości w Białymstoku

92 osoby, które łamały prawo podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku, zostały już zidentyfikowane - poinformowała w czwartek rano podlaska policja. Na stronach policji opublikowane są też kolejne wizerunki poszukiwanych osób.
Zobacz wideo

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa, z blisko 70 osobami zostały już wykonane czynności w sprawie popełnionych czynów. W Białymstoku funkcjonuje specjalna grupa powołana po to, aby zidentyfikować wszystkich, którzy w sobotę złamali prawo. Policjanci analizują zebrane materiały.

W środę na stronie www.podlaska.policja.gov.pl opublikowane zostały wizerunki kolejnych osób, które stara się zidentyfikować policja. Prosi też wszystkie osoby, które mogą pomóc w rozpoznaniu sprawców, o zgłaszanie informacji na komendę w Białymstoku.

Pierwszy Marsz Równości i ataki na LGBT

Pierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę po południu ulicami miasta pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich". Przemarsz kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników marszu rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

>> Czytaj także: Dr Materska-Sosnowska ostrzega: Idziemy w absolutnie niebezpiecznym kierunku. "Nie zadziałali uchodźcy, więc mamy ideologię LGBT"

Sąd aresztował do tej pory jednego mężczyznę, który usłyszał zarzuty udziału w dwóch pobiciach, w tym w pobiciu 14-latka. 

W najbliższy weekend w wielu miastach Polski zapowiedziane są wiece i manifestacje mające na celu wsparcie osób LGBT - w sobotę takie wydarzenie planowane jest w Warszawie, w niedzielę natomiast - w Białymstoku. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM