Gazeta Polska ma wycofać z dystrybucji naklejkę "Strefa wolna od LGBT"

Warszawski sąd nakazał wydawcy Gazety Polskiej natychmiastowe wycofanie z dystrybucji naklejki "Strefa wolna od LGBT". Taką decyzję podjął sąd okręgowy w Warszawie.
Zobacz wideo

Gazeta Polska ma wycofać z obiegu nakład wczorajszego numeru tygodnika, do którego dodatkiem była homofobiczna naklejka. Taką decyzję podjął sąd okręgowy w Warszawie

Domagał się tego aktywista LGBT Bartosz Staszewski, który pozwał tygodnik o naruszenie dóbr osobistych.

A dzisiejsze postanowienie jest postanowieniem zabezpieczającym. - Nakazujące wycofania przez gazetę Polską tego dodatku -  naklejki "Strefa wolna od LGBT". Te naklejki powinny natychmiastowo znikać z polskich kiosków i wszystkich miejsc, w których były one dystrybuowane - mówi jego adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram. 

- Pozostaje nam wierzyć, że wydawca Gazety Polskiej podejdzie do tego poważnie, bo my od razu zapowiadamy, że jeżeli to postanowienie nie zostanie prawidłowo wykonane, to podejmiemy wszelkie środki prawne mające na celu wyegzekwowanie tego oraz poniesienie odpowiedzialności za ewentualne niewykonanie orzeczenia sądu - podkreśla też jeden z adwokatów mecenas Michał Wawrykiewicz. 

Na dzisiejszą decyzję sądu wydawca Gazety Polskiej może złożyć zażalenie.

Plany "Gazety Polskiej" wywołały burzę w sieci. Naklejki skrytykowała ambasador USA, Georgette Mosbacher. Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, że wypowiedź ambasador "była niepotrzebna", bo to nie jest kwestia "związana z relacjami między Stanami Zjednoczonymi a Polską". Z kolei wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej, zapowiedział złożenie zawiadomienie do prokuratury.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM