Przemysław Witkowski, dziennikarz i wykładowca pobity we Wrocławiu, bo skrytykował homofobiczne napisy na murach

Tak się kończy kiedy nie podobają Ci się faszystowskie napisy na bulwarach nad Odrą - napisał na Facebooku Przemysław Witkowski, dziennikarz i wykładowca, i zamieścił zdjęcie swojej zmasakrowanej i zakrwawionej twarzy.
Zobacz wideo

Wpis na Facebooku pojawił się ok. godziny 18. Na zdjęciu, które na swoim profilu zamieścił publicysta związany m.in. z "Krytyką Polityczną", widać jego zakrwawioną twarz, opuchnięte oczy i prawdopodobnie złamany nos. Wkrótce potem, w komentarzu zamieścił kolejne zdjęcie, na którym jego twarz była jeszcze bardziej zdeformowana, spuchnięta. 

Dziennikarz pobity za krytyczne uwagi o homofobicznych napisach

Witkowski wyjaśnił, że został pobity, ponieważ zwrócił uwagę na homofobiczne napisy na murze, m.in. "Good night left side", "LGBTQ pedofilia". "Typ spytał, czy mi się nie podobają. Powiedziałem, że tak i dostałem oklep, groził śmiercią i że nas wszystkich dopadnie" - wyjaśniał. Z powodu obrażeń nie był w stanie rozmawiać z dziennikarzami. Jego partnerka, Anna Hoss, powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że wybrali się rowerami nad Odrę. Witkowski głośno skrytykował graffiti, a gdy zatrzymał się, by naprawić psujący się rower, został zaczepiony i pobity.  

Na miejsce przyjechała policja. Z informacji, które uzyskaliśmy, napastnik był jeden. Nie wiadomo jeszcze, czy w okolicy, w której Przemysław Witkowski został zaatakowany, jest monitoring. Wciąż trwa zbieranie informacji. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (51)
Przemysław Witkowski, dziennikarz i wykładowca pobity we Wrocławiu, bo skrytykował homofobiczne napisy na murach
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 17 razy 11

  I wśród takich imbecyli przyszło nam żyć.
  Wypełzli z nor, wypełzli z rynsztoka, bo władza wszystko co niskie bardzo kocha.
  Brunatnym skurw... trzeba powiedzieć STOP. Pokazać im gdzie miejsce dla takich zachowań.
  TAM GDZIE SPŁYWAJĄ FEKALIA.
  TUDZIEŻ W ODBYCIE PREZESA.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 13 razy 9

  A kleszki się cieszą. Te wszystkie Depo i inne faszystowskie kanalie .

 • Bartek Froncz

  Oceniono 12 razy 4

  Wszystkie nazistowskie świnie i bandyci, na szubienice, jak w Norymberdze. Powtarzam, wszystkie, czyli te, które biją i mordują, jak i te, które tych bandytów nakłaniają i ochraniają.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 9 razy 3

  CO SIĘ DZIEJE Z KSIĘŻMI, KTÓRZY ZBYT MOCNO INTERESUJĄ SIĘ CUDZYMI DZIEĆMI?
  KTÓRYŚ "ODWAŻNY" ŁYSOL ZDZIELIŁ TAKIEGO?
  A MOŻE KLĘCZY PRZED NIM, W NADZIEI, ŻE TYM RAZEM NIE BĘDZIE TO OPŁATEK?

 • zbag19

  Oceniono 4 razy 2

  słowa rzucane nieopatrznie ale częściej celowo trafiają do głów, budzą emocje, kształtują postawy, prowadzą do czynów. Wiedzą o tym dobrze ci, którzy zajmują się propagandą w rządowo-partyjnych mediach i na partyjnych piknikach, wielu (niestety) kościołach, mediach T. Rydzyka, czy jak niedawno - z wałów Jasnej Góry.

 • aprilis

  Oceniono 8 razy 2

  Prezesem powinien się zająć prokurator i sąd. Dlaczego PO jest tak opieszała? Na co wy czekacie? Czy chcecie by „faszystowska gęba” na trwałe przylgnęła do Polski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX