"Warszawa przeciw przemocy" - kolejna z serii manifestacja solidarności z Białymstokiem

"Warszawa przeciw przemocy" - pod takim hasłem rozpoczęła się kolejna z serii manifestacja solidarności z Białymstokiem, gdzie tydzień temu zaatakowano uczestników Marszu Równości.
Zobacz wideo

Musimy wrócić do ideałów solidarności - mówią uczestnicy warszawskiej manifestacji przeciwko przemocy. Zorganizowanej po zeszłotygodniowym białostockim Marszu Równości, który został zaatakowany przez kiboli i chuliganów. Ze sceny padło wezwanie: - Nie jesteśmy tematem zastępczym, czy ideologią, jesteśmy ludźmi. Ludźmi którzy są coraz bardziej narażeni na przemoc

Na plac Defilad cały czas jeszcze docierają kolejne, nowe osoby. Wiele z nich ma ze sobą  tęczowe flagi. Wszyscy wspólnie wysłuchają kilku przemówień. Na scenie ma pojawić się między innymi wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej z Nowoczesnej, ale także inni politycy opozycji - z Platformy, Wiosny, SLD i Razem. Manifestacja "Warszawa przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem" to jednak całkowicie oddolna inicjatywa, młodych ludzi - stąd pojawią się tutaj także przedstawiciele wielu innych organizacji czy - po prostu - sojusznicy osób LGBT. Całość - tutaj przed Pałacem Kultury i Nauki - potrwa do godziny 16.

Podobne wiece wsparcia dla społeczności LGBT - oprócz Warszawy - odbywają się dziś także we Wrocławiu, w Toruniu czy Katowicach. Manifestacja "Polska przeciw przemocy" odbędzie się z kolei jutro w Białymstoku.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM