Kierowca porsche pobił kobietę, a potem próbował ją przejechać. Podejrzewany 35-latek w rękach policji

Wielkopolska policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o to, że kilka dni temu w Lesznie na przejściu dla pieszych uderzył w twarz kobietę. Później agresywny mężczyzna próbował przejechać pieszą, dlatego, że zwróciła mu uwagę na brawurową i niebezpieczną jazdę oraz łamanie przepisów.

Przypomnijmy, do całej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu w Lesznie. Kierowca porsche wyszedł z pojazdu, uderzył pieszą, następnie próbował ją przejechać i odjechał. Teraz policjanci zatrzymali 35-latka, który jest podejrzewany o atak na kobietę. 

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek rano w okolicach Andrychowa. Jak poinformował PAP podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, "dziś rano została zatrzymana osoba, na razie podejrzewana o to, że brała udział w tym incydencie". - Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Lesznie dziś ok. 9. w okolicach Andrychowa w woj. dolnośląskim zatrzymali 35-latka. Mężczyzna został przewieziony do KMP w Lesznie, gdzie jest przesłuchiwany – powiedział Święcichowski.

Dodał, że dopiero po przesłuchaniu mężczyzny, śledczy podejmą decyzję o przedstawieniu mu ewentualnych zarzutów.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski powiedział PAP, że "czynności z udziałem podejrzewanego mężczyzny zaplanowane zostały na dzisiejsze popołudnie, wieczór".

- W tej sprawie musi jeszcze zostać przeprowadzone okazanie pokrzywdzonej. Informacje na temat ewentualnych zarzutów dla tego mężczyzny, jeśli potwierdzi się, że to on brał udział w tym zdarzeniu, będziemy przekazywali dopiero we wtorek – powiedział prokurator.

Dzień po zdarzeniu została przesłuchana poszkodowana. Policja i prokuratura nie informują na razie o treści zeznań kobiety. Wskutek zajścia poszkodowana doznała lekkich obrażeń.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM