Sinice w Bałtyku. Wszystkie nadmorskie kąpieliska znów otwarte

Dobre wieści dla tych którzy wypoczywają nad morzem lub się tam wybierają. Wszystkie nadmorskie kąpieliska są czynne i można z nich korzystać.
Zobacz wideo

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę rano, że wszystkie nadmorskie kąpieliska zarówno w woj. pomorskim, jak i zachodniopomorskim są otwarte i nadają się do kąpieli. W województwach tych zamknięte z powodu zakwitu sinic są trzy kąpieliska położone nad jeziorami.

We wtorek rano GIS informował, że z powodu zakwitu sinic zamkniętych było 11 nadmorskich kąpielisk w rejonie Trójmiasta. We wtorek wieczorem w okolicach Trójmiasta otwarte były już wszystkie kąpieliska nadmorskie.

W województwie pomorskim kąpiel z powodu zakwitu sinic zabroniona jest kąpiel nad jeziorem w miejscowości Debrzno, a w zachodniopomorskim nad jeziorami na kąpielisku miejskim Stawek w Gryficach i na kąpielisku przy plaży miejskiej w Choszcznie.

Z danych, jakie zamieścił na swojej stronie internetowej Główny Inspektor Sanitarny wynika, że we wtorek po południu, w regionie kąpiel zabroniona była w Nadolu nad jeziorem Żarnowieckim.

Sanepid podkreśla, że sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie. Wiatr i prądy morskie mogą spowodować, że skupiska sinic się przemieszczą. W efekcie zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a te dotąd czynne – zamknięte.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM