Pobił i chciał przejechać pieszą. Kierowca porsche trafił do aresztu

Na trzy miesiące trafił do aresztu agresywny kierowca porsche, który kilka dni temu uderzył w twarz kobietę przechodzącą po pasach w Lesznie, a następnie próbował ją rozjechać.
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu w Lesznie (wielkopolskie), kierujący porsche 35-letni Michał N. nie chciał przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy ta zwróciła mu uwagę, kierujący wysiadł z pojazdu i uderzył ją w twarz. Następnie wrócił do samochodu i ruszył, mimo że uderzona stanęła przed pojazdem.

Dzień po zdarzeniu poszkodowana została przesłuchana. Wskutek zajścia doznała lekkich obrażeń. 35-letni kierowca został zatrzymany w poniedziałek rano w okolicach Andrychowa. We wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski poinformował PAP, że mężczyźnie przedstawiono zarzuty: "znieważenia pokrzywdzonej, spowodowania obrażeń ciała poniżej 7 dni, oraz zarzut zmuszenia do określonego zachowania się i narażenia na niebezpieczeństwo poprzez zepchnięcie tej kobiety z drogi samochodem".

Jak wskazał prokurator, "wszystkie te czyny zakwalifikowano jednocześnie jako występki o charakterze chuligańskim. Najsurowszy z zarzutów zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności". Prokurator podkreślił, że 35-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę. - Mężczyzna przedstawił też swoją wersję wydarzeń; powiedział, że został sprowokowany - zaznaczył prokurator.

Kolejny zarzut, ale w innej sprawie 

W środę sąd w Lesznie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Śledczy poinformowali także o innym postępowaniu prowadzonym przeciwko 35-latkowi.

Jak tłumaczył PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, "po zatrzymaniu tego mężczyzny ustalono, że prokuratura w Środzie Wielkopolskiej prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Do wymuszenia miało dojść na terenie powiatu średzkiego. - Od pokrzywdzonego sprawca żądał 100 tys. zł grożąc mu zamachem na jego życie lub mienie. W tej sprawie już wcześniej zostało wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutów, ale wówczas nie zdołano go jeszcze ogłosić podejrzanemu. Wczoraj ten zarzut został ogłoszony i zapadła decyzja o połączeniu tych postępowań z uwagi na ekonomikę procesową - podkreślił Smętkowski.

Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM