Brytyjski żołnierz wypadł z siódmego piętra jednego z hoteli w stolicy. Nie przeżył upadku

Brytyjski żołnierz wypadł z siódmego piętra jednego z hoteli na warszawskiej Woli. Nie przeżył upadku. Okoliczności jego śmierci wyjaśniają Żandarmeria Wojskowa i Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Prokuratura ustaliła, że w hotelu było zakwaterowanych kilkudziesięciu żołnierzy brytyjskich. Jak podaje "Gazeta Stołeczna", przyjechali oni na obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Część uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego pito alkohol. To podczas tego spotkania jeden z żołnierzy wypadł siódmego piętra. Poniósł śmierć na miejscu.

Żandarmeria Wojskowa i Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie ustalają okoliczności zdarzenia.

- Na tym etapie postępowania, do czasu zakończenia czynności ze wszystkimi świadkami, nie przekazujemy bliższych informacji odnośnie do przebiegu zdarzeń oraz poczynionych w tym zakresie ustaleń. W sprawie nikt nie został zatrzymany. Wstępne ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek - przekazał prok. Łapczyński.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM