Uwaga turyści. Zamknięty ważny szlak w Karkonoszach. Będą utrudnienia

Przez cały dzisiejszy dzień aż do południa w sobotę zamknięty będzie żółty szlak od Polany przez Pielgrzymy do Słonecznika w Karpaczu. Utrudnienia będą też na niebieskim szlaku na Śnieżkę.
Zobacz wideo

Powodem utrudnień jest konieczność dostarczenia około 90 ton materiałów na remontowany szlak zielony na odcinku od Pielgrzymów do skrzyżowania z czerwonym w rejonie Odrodzenia. - 2 sierpnia (cały dzień) i 3 sierpnia (do południa) całkowicie zamknięty dla ruchu turystycznego będzie szlak żółty od Polany przez Pielgrzymy do Słonecznika w Karpaczu - informuje Karkonoski Park Narodowy. 

Na szlaku niebieskim od kościoła Wang przez Kocioł Małego Stawu na Śnieżkę, w okolicach Polany będą ograniczenia dla ruchu turystycznego. - Na tym odcinku szlaku może nastąpić wielokrotne wstrzymywanie ruchu turystów na kilka lub kilkanaście minut, związane z nalotami śmigłowca. Nie będzie też dostępna strefa wypoczynkowa - wyjaśnia park. 

KPN prosi o wyrozumiałość lub wybór innych szlaków dojściowych w wyższe partie Karkonoszy, w tym na Śnieżkę (np. żółty szlak spod Dzikiego Wodospadu, szlak czarny od dolnej stacji wyciągu na Kopę, szlak czerwony doliną Łomniczki). Przypominamy, że dalej zamknięty jest odcinek szlaku zielonego od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej.


Czytaj też: Park narodowy się skurczy, bo zakonnicy chcą wyciąć z niego klasztor. Dyrektor się zgadza, jego poprzednicy byli przeciw i... tracili pracę>>>

TOK FM PREMIUM