Policja: Mniej wypadków niż podczas ubiegłorocznych wakacji. Znacząco więcej odebranych praw jazdy

"Od początku wakacji doszło na drogach do 348 wypadków ze skutkiem śmiertelnym" - informuje Komenda Główna Policji.
Zobacz wideo

Z danych zebranych przez Komendę Główną Policji wynika, że od 19 czerwca (czyli od początku wakacji) do 22 lipca doszło na drogach w sumie do 3049 wypadków. "To o 275 (8,3 proc.) wypadków mniej niż rok wcześniej. Mniejsza jest również liczba zabitych na drogach - zginęły 273 osoby - o 16 mniej niż rok temu (spadek o 5,5 proc). Spadek odnotowano również, jeśli chodzi o liczbę osób rannych. W ciągu ponad miesiąca odnotowano 3651 osób poszkodowanych w wypadkach - o 384 mniej (9,5 proc.) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku" - wynika z danych, jakie policja przekazała Polskiej Agencji Prasowej. 

Wstępne dane KGP, obejmujące okres od 19 czerwca do 22 lipca, mówią również o ponad 11,5 tys. zatrzymanych kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Dla porównania w tym samym okresie ubiegłego roku zatrzymano za to przewinienie ponad 10,2 tys. kierowców.

W pierwszym miesiącu tegorocznych wakacji policjanci odebrali 4265 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. To o ponad 1,5 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego, gdy z tego powodu zatrzymano 2675 praw jazdy.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM