Zmarł drugi uczestnik festiwalu Pol'and'Rock. To 54-letni mężczyzna

Gorzowska policja informuje o drugim zgonie w czasie festiwalu Pol'an'Rock w Kostrzynie nad Odrą. W piątek po południu do szpitala trafił 54-letni mężczyzna. Mimo reanimacji zmarł. Wcześniej na terenie festiwalu znaleziono ciało 35-latka.
Zobacz wideo

W czwartek policjanci otrzymali sygnał od służb organizatora o tym, że na terenie festiwalu znaleziono ciało mężczyzny. Okazał się nim 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok. Podobnie zresztą jak w przypadku śmierci 54-latka, którego przewieziono do szpitala w piątek. Mimo akcji ratunkowej zmarł. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. 

W Kostrzynie nad Odrą trwa 25 edycja festiwalu Pol'and'Rock, wcześniej funkcjonującego pod szyldem Przystanek Woodstock. Według szacunków policji liczba uczestników sięga około 200 tys., z czego 53 tys. przyjechało pociągami. Teren festiwalu zabezpiecza blisko 1 600 policjantów, także z Katowic, Olsztyna, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Radomia, Lublina i Poznania. Nad całym obszarem latają też dwa policyjne śmigłowce. 

Festiwal Pol'and'Rock. Trzy osoby zatrzymane z powodu dronów

Do tej pory policjanci mówią o zarejestrowaniu 83 przestępstw. Większość z nich dotyczy "zdarzeń narkotykowych", głównie posiadania środków odurzających. 16 przestępstw to kradzieże - przede wszystkim dokumentów i pieniędzy z namiotów. Policjanci zarejestrowali też jedno "utrwalenie wizerunku nagiej osoby", dwie kradzieże rozbójnicze, jedno przywłaszczenie i jedno spowodowanie wypadku w ruchu drogowym.

Dwukrotnie naruszono też ograniczenie lotów nad terenem festiwalu. Zatrzymany został 32-letni Australijczyk, który wykorzystał drona do rejestrowania koncertów. Dronem kierowali też 63-latek i 24-latek. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy prawo lotnicze.

Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Największy polski festiwal muzyczny

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 25. edycja wydarzenia (przez 23 edycje funkcjonującego jako Przystanek Woodstock) trwa od czwartku do soboty w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. Na czterech scenach prezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

DOSTĘP PREMIUM