Mazowsze. Eksplozja niewybuchu. Zginęło dwóch mężczyzn

W Czarnowie (pow. ostrołęcki) doszło do eksplozji niewybuchu. Śmierć poniosło dwóch mężczyzn - powiedział PAP Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W niedzielę, koło godziny 13 na jednej z posesji w Czarnowie (gmina Goworowo, pow. Ostrołęcki) doszło do wybuchu. - Policyjni pirotechnicy z Komendy Miejskiej w Ostrołęckiej ustalili, że doszło do eksplozji, prawdopodobnie, niewybuchu - powiedział PAP asp. Krzysztof Kolator z KPM w Ostrołęce.

Dwóch mężczyzn, 29-latek i 35-latek przywieźli do jednego z pomieszczeń gospodarczych niewybuch. Ładunek eksplodował w wyniku czego obaj mężczyźni ponieśli śmierć.

Obyło się bez ewakuacji mieszkańców

Posesja znajduje się na terenie wiejskim, wśród pól i łąk dlatego nie było konieczności ewakuacji mieszkańców tej miejscowości. - Zabezpieczyliśmy to miejsce z udziałem policji z Czerwina, strażaków z PSP w Ostrołęce oraz OSP w Goworowie. Wyznaczyliśmy strefę 500 metrów wokół posesji - dodał Kolator.

O zdarzeniu zostali powiadomieni również pirotechnicy z komendy stołecznej policji oraz wojskowi pirotechnicy z patrolu rozminowania w Orzyszu. - To miejsce zostanie sprawdzone pod kątem innych materiałów niebezpiecznych. Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratury - podkreślił rzecznik KMP w Ostrołęce.

Jako pierwszy tę informacje podał portal RMF24.

DOSTĘP PREMIUM