Policja zajmie się skargami na Owsiaka. Chodzi o to, że w swoim wystąpieniu na koniec Pol'and'Rock użył słowa "k...a"

Policja interesuje się wystąpieniem Jerzego Owsiaka, które wygłosił na zakończenie Festiwalu Pol'and'Rock. Chodzi o przekleństwa, których użył założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zobacz wideo

Jak poinformowała lubuska policja, czynności, które zostaną wykonane, "pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy można wszcząć postępowanie". - My zajmujemy się każdym wykroczeniem, każdym przestępstwem. Jeżeli takie informacje spływają, jesteśmy zobowiązani, żeby jako policja wykonać czynności wyjaśniające w zakresie przestępstwa czy wykroczenia. Tak samo będzie i w tym wypadku. Niezależnie od tego, czy informacja ta spłynęła bezpośrednio na policję, czy została przekazana przez media - powiedział PAP podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji. 

Jerzy Owsiak, który nie raz już krytykował działania rządzących, na zakończenie festiwalu wygłosił przemówienie, w którym mówił m.in.: "Czemu nie karzecie polityków, którzy zapi***lają samolotami za moje, k***a, pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody! Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 mln. A wy, k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie?".

Pol'and'Rock jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie festiwali muzycznych. By oglądać koncerty i uczestniczyć w spotkaniach Akademii Sztuk Przepięknych przyjechało kilkaset tysięcy ludzi. 

Tegoroczna, 25. edycja, trwała oficjalnie od czwartku, choć część uczestników przyjechała na dawny poligon w Kostrzynie nad Odrą wcześniej; ostatnie koncerty zakończyły się w nocy z soboty na niedzielę. Na pięciu scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z Polski i świata. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM