Przed nami upalna niedziela. Ale potem będzie gorzej - przyjdą burze [POGODA]

Niedziela upłynie pod znakiem wysokich temperatur - w Polsce będzie od 25 do 30 stopni C. Najchłodniej będzie na wybrzeżu i Podhalu od 22 do 24 stopni.
Zobacz wideo

Jak informuje IMGW, Polska północna pozostaje na skraju niżu z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim; pozostały obszar jest pod wpływem słabego wyżu. Na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu zacznie napływać powietrze polarne morskie.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na wschodzie kraju zanikające opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów w Beskidach i Bieszczadach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 st.C do 30 st.C; chłodniej na wybrzeżu, Pomorzu Wschodnim i Podhalu od 22 st.C do 24 st.C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. 

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i bez większych zmian. W stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 28 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 16 st.C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni.

Czytaj też:

Świat w obliczu katastrofy klimatycznej. Ile czasu zostało i co możemy zrobić? [10 WAŻNYCH PODCASTÓW]>>>

Pogoda. Po upałach przyjdą burze

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po północy, od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego i nad ranem miejscami przelotne opady deszczu. W Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim i Nizinie Śląskiej możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 st.C na Suwalszczyźnie do 18 st.C gdzieniegdzie na południu, w centrum i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a od Śląska przez centrum po Podlasie także burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna w południowo-wschodniej połowie kraju od 26 st.C do 32 st.C, na pozostałym obszarze od 20 st.C do 25 st.C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później na ogół umiarkowane, okresami możliwość wzrostu zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Pod wieczór możliwa burza. Temperatura maksymalna 29 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Podczas burzy wiatr porywisty.

TOK FM PREMIUM